Ademin İki OğluMitoloji ve Kıssa

Alpay Bozdağ

Ademin İki OğluMitoloji ve Kıssa
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-13
YAZAR Alpay Bozdağ
ISBN 9753524667
DOSYA FORMATI 7,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlahi kelamın açık mesajının önüne bir kartopu misali örülen malumatları titizlikle ortaya dökmek, alınması gereken gerçek malumatları bunların içinden ayıklayarak alabilmek İslâmî ilimlerin en önemli gayesidir. Geleneksel bir bakış haline gelerek hak olanı kaplayan karışımların temizlenmesi aynı zamanda İslâmî uyanışın öncelikleri arasında yer alır.Alpay Bozdağ, Âdem’in İki Oğlu: Mitoloji ve Kıssa kitabında hak ile batıl olanı ayırma sürecinde ortaya çıkan sorunları gidermeye çalışıyor.Geleneğin ve tarihsel mirasın tortularını ayıklama işini mitoloji ve kıssa temelinde yapıyor. Bu bağlamda anlama kolaylığı olması için hemen herkesin bir şekilde bilgi sahibi olduğu bir konuyu, Hz. Âdem’in iki oğlu kıssasını esas alıyor.Alpay Bozdağ bu kitapta Âdem’in iki oğlu ile ilgili yanlış bilgi ve kanaatlerin dökümünü yaptıktan sonra, bu konuda ortalıkta dolaşan hayal mahsulü aktarımlara son verecek, ilahi kelama dayanan güçlü cevaplar getiriyor. Önümüzde bir gereklilik olarak duran ilahi kelamı hakkıyla anlamamızı ve kendimize çekidüzen vermemizi sağlayacak bir kıssa usulü üzerine düşünmeye davet ediyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ademin İki OğluMitoloji ve Kıssa i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ademin İki OğluMitoloji ve Kıssa.

...miz oluyoruz. ...tarihçi ve rivâyetçiler Âdem'in iki oğlunun öyküsü ile ilgili rivayet ve haberler anlatmış, israiliyat ve mitolojiden Şüphe yokki Âdem'in iki oğlu, Israiloğullanndan değildir ... Adem'in İki Oğlu Mitoloji ve Kıssa, 2020 | Kitap, Ikiz, Mitoloji ... . Adem'in İki Oğlu Mitoloji ve Kıssa. Pınar Yayınları. Alpay Bozdağ, Âdem'in İki Oğlu: Mitoloji ve Kıssa kitabında hak ile batıl olanı ayırma sürecinde ortaya çıkan sorunları gidermeye çalışıyor. Alpay Bozdağ. İlahi kelamın açık mesajının önüne bir kartopu misali örülen malumatları titizlikle ortaya dökmek, alınması gereken gerçek malumatları bunların içi ... Ademin İki Oğlunun Kıssası ... . Alpay Bozdağ. İlahi kelamın açık mesajının önüne bir kartopu misali örülen malumatları titizlikle ortaya dökmek, alınması gereken gerçek malumatları bunların içi...