Etkili Liderlik

John Adair

Etkili Liderlik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-10-30
YAZAR John Adair
ISBN 9758486187
DOSYA FORMATI 10,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yönetim kabiliyetlerinin en önemlilerinden olan iyi liderlik sanatı, meslektaşlarınızı ve astlarınızı değerlendirmeniz, anlamanız ve onlara ilham vermeniz konusunda ciddi bir yetenek gerektirir.Etkili Liderlikliderlik becerilerini kolay ve kalıcı biçimde kavrayabilmeniz amacıyla, dikkatli bir şekilde hazırlandı:- Ne olmanız, ne bilmeniz ve ne yapmanız gerektiğini anlamalısınız.- Görevi tanımlayarak, planlayarak, özetleyerek, kontrol ederek ve bir örnek oluşturarark liderlik kabiliyetleri geliştirmelisiniz.- Liderlerin ortaya çıkmasına önem vererek bir organizasyon lideri olarak yetişmelisiniz.Çok sayıda ticari, tarihi ve askeri örneğin yer aldığı Etkili Liderlik, liderlik kabiliyetinin gelişimi konusunda ideal bir rehber.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Etkili Liderlik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Etkili Liderlik.

...y Brodin liderlikle ilgili şöyle der; "Liderlik otorite kullanımı değildir ... Etkili Bir Liderde Hangi Özellikler Olmalıdır? | Şirket Haberleri ... . Dünya ekonomisi üzerinde çok etkili olan bu kişilerin görüşleri ve davranışları liderliğin sırlarına ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Ögretim liderligi, dönüsüm liderligi ve degisim liderligi gibi liderlik tipleri vardir (Özden, 1998). Ögretim liderligi, okulun hedeflerini etkili bir sekilde gerçeklestirmesine yardimci olabilir. Etkili liderin gücü. İnsanlara öncülük etmek için, yanlarında yürü, ... Başarılı Liderlik VS Etkili Liderlik (Diyagramlı) ... . Etkili liderin gücü. İnsanlara öncülük etmek için, yanlarında yürü, çünkü en iyi liderler varlıkları. Liderlik insanları etkileme ve yapıyı harekete geçirme süreçleri ile sınırlı değildir. Bu bağlamda 'Liderlik' ile ilgili olarak, geçmişten günümüze sayısız makale ve kitap yayınlanmıştır. Liderlik yasalarını bu şekilde özetledikten sonra etkili liderlerin özelliklerine bakabiliriz. [ii] Etkili liderler Liderlik ancak doğru ve etkili bir şekilde uygulandığı taktirde önemli bir itici güç yaratabilir. Birlikte büyüme, gelişme, öğrenme, sorun çözme, karar verme, yenilikler gibi temel güçleri içinde kapsar. Etkili liderlik, daha fazla geliştirmeye ihtiyaç duyduğunuz alanların yanı sıra tüm potansiyelinizin farkında olmak anlamına gelir. Bir lider öğrenmesi gereken şeyler olduğunu kabul etmelidir. Bu projede lider ve liderlik kavramı, tarihçesini ve etkili liderlerin niteliklerini anlatan konular işlenmiştir. M.K. ATATÜRK 3 I. BÖLÜM 1. Lider ve Liderlik Kavramı 1.1. Etkili Liderlik liderlik becerilerini kolay ve kalıcı biçimde kavrayabilmeniz amacıyla dikkatli bir şekilde hazırladı: Ne olmanız ne bilmeniz ve ne yapmanız gerektiğini anlamalısınız. Etkili liderlik, zaman zaman hepimizin faydalanabileceği bir beceridir. Öğretmenler, ebeveynler ve yöneticiler açık bir şekilde günlük olarak etkili bir liderlik gerektirecek olsa da... Her insan bulunduğu sosyal ortamda bir lider olabilir.O zaman yapılması gereken etkili bir lider olmaktır. Peki nedir Liderlik ? ; Liderlik sanatını çeşitli şekillerde tanımlayabiliriz İşte etkili bir lider olabilmek için öneriler; 1-) ADALET. Ekibi ile doğru bir iletişim kuran ve kişiler hakkında net analizler yaparak herkesle iyi bir ilişki kurabilen kişiler liderlik alanında öne çıkıyor. Sadece her dönem var olan liderlik anlayışı günün koşullarına göre değişmektedir. Peki, tüm değişen durumları göz önüne aldığımızda bir liderden ne bekleriz? Ve " etkili liderlik" nasıl olmalıdır?...