Ateş-i AşkSivas Katliamı'nın Gerçek Hikayesi

Murtaza Demir

Ateş-i AşkSivas Katliamı'nın Gerçek Hikayesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-07-01
YAZAR Murtaza Demir
ISBN 6054764426
DOSYA FORMATI 3,80 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ateş-i Aşk, yakın tarihimizin en trajik olaylarından Sivas Katliamı’nı, Alevi hareketinin önde gelen örgütlerinden Pir Sultan Abdal Kültür ve Tanıtma Derneği’nin kurucu genel başkanı Murtaza Demir’in çarpıcı tanıklıklarıyla yeniden gündeme getiriyor.Murtaza Demir, 1990’lardan sonra Alevi kitle örgütlerinin ortaya çıkışlarını, Sivas Katliamı’yla yüzleşmelerini ve sonrasında mücadelelerinin nasıl gelişip ilerlediğini kendi deneyimlerinden yola çıkarak anlatıyor.Alevi toplumunun önde gelen isimlerinden Murtaza Demir sadece bir katliamın tanıklığını yapmakla kalmıyor, Ezilen Dünya’nın “mezhep savaşlarına” sürüklendiği yeni dönemi de inceliyor.Ateş-i Aşk, ülkemizin Alevi-Sünni çatışmasına itildiği günümüzde Alevilerin düşün dünyası ve ruh halini “içeriden” aktaran önemli bir kaynak kitap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ateş-i AşkSivas Katliamı'nın Gerçek Hikayesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ateş-i AşkSivas Katliamı'nın Gerçek Hikayesi.

...mızı Kedi. 8.89. Ateş-i Aşk yakın tarihimizin en trajik olaylarından Sivas Katliamı'nı Alevi hareketinin önde gelen örgu ... Ateş-i AşkSivas Katliamı'nın Gerçek Hikâyesi ... ... 9786054764426 Ateş-i Aşk Sivas Katliamı'nın Gerçek Hikâyesi ...kalmıyor, Ezilen Dünya'nın "mezhep savaşlarına" sürüklendiği yeni dönemi de inceliyor. İlgili ürün bulunamadı veya satışa kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Murtaza Demir. Ateş-i Aşk, yakın tarihimizin en trajik olaylarından Sivas Katliamı'nı, Alevi hareketinin önde gelen örgütlerinden Pir Sultan Abdal Kültür ve Tanıtma Derneği'nin kurucu genel başkanı... Herkesin bildiği n ... Ateş-i Aşk & Sivas Katliamı`Nın Gerçek Hikayesi ... ... Herkesin bildiği n...