Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu

Abdülhüseyin Zerrinkub

Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-09
YAZAR Abdülhüseyin Zerrinkub
ISBN 6055030193
DOSYA FORMATI 11,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Günümüz insanı varlığının dağılmasını ve ait olduğu dünyaya yabancılaşmasını artan bir acı ve endişeyle tecrübe ederken, diğer devirlerin bütünlüğü ve kemali daha fazla bir çekicilikle tarihin uzak noktalarından göz kırpıyor. Sûfîlere gurbet ve ayrı düşmüşlüklerini daha fazla lezzetle alt etme imkânını veren insanın ruhanî boyutunun yüceliği üzerinde durma hususu, bir kez daha zamanımız atmosferine adım atmıştır. Aktif ruhanî güçlerimizi, ancak kendimizi tanırsak tekrar bulabiliriz. Bununla beraber tasavvuf tarihinin gösterdiği gibi kendini tanıma ile kendini kandırma arasındaki sınır çok ince ve belirsizdir. “İlahî aşkla sarhoş” bir ârif ile günümüz neslinin gönül kaptırmış ârifi arasındaki temel fark şudur: İlki nefsini “fenâ etme” çabasındayken, ikincisi onu gösteriyor ve kuvvetlendiriyor. Ancak fedakârlık ve özveri yolunda merhaleleri kat etmiş; ama lezzet arama ve bencillik noktasına geri dönmüş büyük bir sûfî güruhu da görüyoruz. Üstad Zerrinkub’un muhtasar araştırması, tasavvuf tarihinde coşkulu, neşe dolu, yaratıcı bir asırdan kurumsallaşmış, durgun ve semeresiz bir merhaleye geçişi gösteren önemli bir noktaya yapılan atıftır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu.

...nyaya yabancılaşmasını artan bir acı ve endişeyle tecrübe ederken ... Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu - %10 İndirimli - Abdülhüseyin ... ... Bahsi geçecek Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu eseriyse Önsöz Yayınları'ndan çıkmış. Safevi dönemine gelindiğinde İran'da tasavvufun bitirildiği kaydedilmiştir. 15 TL. Aktif ruhanî güçlerimizi, ancak kendimizi tanırsak tekrar bulabiliriz. Bununla beraber tasavvuf tarihinin gösterdiği gibi kendini tanıma ile kendini kandırma arasındaki sınır çok ince ve belirsizdir. Ürün Adı. Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu. Yazar. Bununla be ... Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu - Abdulhüseyin... | Nadir Kitap ... . Ürün Adı. Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu. Yazar. Bununla beraber tasavvuf tarihinin gösterdiği gibi kendini tanıma ile kendini kandırma arasındaki sınır çok ince ve belirsizdir. Yorumlar (0). Resimler. Tarihsel Perspektifiyle İran Tasavvufu - Abdülhüseyin Zerrinkub. %19 indirimli Yeni. Otto Yayınları Tasavvufu Anlama Kılavuzu Ciltli - Ahmet Cahid Haksever. 15 TL. A...