Avrupa'da Aile

Jack Goody

Avrupa'da Aile
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-09
YAZAR Jack Goody
ISBN 9750402370
DOSYA FORMATI 12,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Jack Goody, bu kitabında, Antik çağdan günümüze, Avrupa'da ailenin; aile üzerindeki sosyal, politik ve ekonomik etkilerin; Hıristiyanlığın, feodalizmin, Rönesans ve Reform hareketlerinin ve en önemlisi de Endüstri Devrimi'nin gelişiyle birlikte aile yapılarının geçirdiği değişimlerin tarihini anlatıyor. Goody, Avrupa coğrafyasının farklı bölgelerinde ve uluslarında, farklı dönemlerde ortaya çıkan aile yapılarını hem kendi içlerinde hem de Asya ve Afrika'daki aile yapılarıyla karşılaştırarak günümüz Avrupa ailesinin ve dolayısıyla çağdaş Avrupa toplumunun ayırt edici özelliklerini analiz ediyor. Ayrıca, çağdaş aile yaşamının teorisi ve pratiği üzerine odaklanan bölümlerde, Goody geleneksel aile yapılarının parçalandığı iddialarını irdeliyor ve çağdaş Avrupa toplumundaki değişimlerin anlamı, içeriği ve yönü üzerine sıra dışı olduğu kadar kışkırtıcı da açılımlar getiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Avrupa'da Aile i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Avrupa'da Aile.

...ile üzerindeki sosyal, politik ve ekonomik etkilerin; Hıristiyanlığın, feodalizmin ... Ekşi Duyuru - Avrupadaki Aile İlişkileri ... ... Gurbetçi bir ailenin yarım asırlık 'entegrasyon' hikayesi İLGILI HABERLER ... Avrupa'da yüzlerce aile tatil parasından oldu. Tatilzedeler şimdi sorumluların yakalanmasını istiyor. Özellikle Avrupa'da bu krizin önüne geçmek için aile kurumunu teşvik edici yasalar çıkarılmasına rağmen, boşanma ve evlilik dışı ilişki oranı her geçen gün artıyor. Yeni moda; boşanma fuarları. Jack Goody, bu kitabında, Antik çağdan günümüze, ... Avrupa'da Aile - Jack Goody | kitapyurdu.com ... . Yeni moda; boşanma fuarları. Jack Goody, bu kitabında, Antik çağdan günümüze, Avrupa'da ailenin; aile üzerindeki sosyal, politik ve ekonomik etkilerin; Hıristiyanlığın, feodalizmin, Rönesans ve Reform hareketlerinin ve en önemlisi de... Bununla birlikte Türk aile mefhumu ile Avrupa aile anlayışı arasında da çok büyük farlar vardır. Avrupa'da Türk aile yapısında bozulmanın önüne geçmek mümküm olmayacak mı? Öte yandan gayet de 23-25 yaşında olan kızları ailesiyle birlikte kalanlar da var. Amerika'da ehliyet alma yaşı 16, oy kullanma yaşı 18, içki içme yaşı 21. Avrupa'da da her aile farklı. Jack Goody, bu kitabında, Antik çağdan günümüze, Avrupa'da ailenin; aile üzerindeki sosyal, politik ve ekonomik etkilerin; Hıristiyanlık'ın, feodalizmin, Rönesans ve Reform hareketlerinin ve en önemlisi de......