Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar

İhsan Kurt

Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-01
YAZAR İhsan Kurt
ISBN 6055413705
DOSYA FORMATI 11,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Birkaç kaynağa başvurulduğunda bile,bazı halkbilim araştırmacıları halk edebiyatı uzmanları, psikolog, psikiyatrist ve eğitimciler atasözlerinin psikoloji bilimi açısından incelenmesinde faydalar sağlayacağını işaret ettikleri görülür. Benzeri düşüncelerden faydalanılarak Türk atasözlerinin farklı ve ilim perspektif ölçüleriyle incelenmesi, değerlendirilmesi, yorumlanmasının kültürel yönden yeni bulgular kazandırabileceği bu araştırmada ortaya konmaya çalışılmıştır.Türk atasözlerine psikolojik yaklaşımlar yapılırken, Halk Bilimi ve Halk Edebiyatı uzmanlarının ortak görüşlerinin değerlendirilmesine başvurularak bunlar da dikkate alınmıştır.Türk atasözleri kitapta işaret edilen psikolojik boyutlar ve kavramlar içerisinde incelenirken ve psikolojik değerlendirmelere tabi tutulurken atasözlerinin daha detaylı olarak anlaşılması, anlam zenginliğine ulaşılması ve onlardan faydalanılması da amaçlanmıştır.Belki bazılarınca büyük bir iddia gibi görülecektir ama aslında mastır tezine dayanan bu çalışma alanında bir ilk olmayı sürdürmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar.

...erlendirilmesi, yorumlanmasının kültürel yönden yeni bulgular kazandırabileceği bu ... Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar ... ... İhsan Kurt. Birkaç kaynağa başvurulduğunda bile,bazı halkbilim araştırmacıları halk edebiyatı uzmanları, psikolog, psikiyatrist ve eğitimciler atasözlerinin psikoloji bilimi açısından incelenmesinde... Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar Akçağ Kitabevi 9786055413705 İhsan Kurt. Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Türk Atasözlerine Psikolojik Yakla... Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar. Akçağ Yayınları. 20.37. %20. Özgü ... Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar ... ... Türk Atasözlerine Psikolojik Yaklaşımlar. Akçağ Yayınları. 20.37. %20. Özgürlük Bağlamında İlk Dönem Türk Romanı (1872-1901). Oğuz Öcal. Akçağ Yayınları. Türk atasözlerine psikolojik yaklaşımlar yapılırken, Halk Bilimi ve Halk Edebiyatı uzmanlarının ortak görüşlerinin değerlendirilmesine başvurularak bunlar da dikkate alınmıştır. GYS Türk Patent ve Marka Kurumu. ...değerlendirilmesi, yorumlanmasının kültürel yönden yeni bulgular kazandırabileceğ...