Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği

Marta E. Savigliano

Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-02
YAZAR Marta E. Savigliano
ISBN 9755394001
DOSYA FORMATI 11,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tango nedir? Tehlikeli yakınlaşmaların ve inatçı karşılaşmaların dans, müzik ve şarkı sözleri eşliğindeki tarihidir. Öfkeli ve kavgacıdır. Ama aynı zamanda bir felsefe, bir strateji, duyguların emperyalist dolaşımında egzotik ve tutkulu bir mata, hatta bir hastalıktır.Bu kitap, tangonun Buenos Aires'in genelevlerinden, Paris'in kabarelerine, oradan Tokyo'nun kulüplerine uzanan yolculuğunu izlerken aynı zamanda tangonun politik karakterine bakıyor. Yol boyunca maçoluk ve kolonyalizm, postmodernizm ve ataerkillik, egzotizm ve metalaştırma arasındaki ilişkileri çözümlüyor. Egzotik olanın sadece emperyal Batı'nın zevk nesnesi değil, aynı zamanda kolonileştirilmiş ambalajında satılan "tutku paketi"ne dönüştüğünü gösteriyor. Yazar, birbirinin içine girmiş cinsellik, toplumsal cinsiyet, ırk, sınıf ve ulusal kimlik öykülerini anlatmak için kendi "tango dilini", "kişisel ve politik" sesini yaratıyor. Aynı anda hem tangonun egzotikleştirilmesine, hem bir Üçüncü Dünya kadın entelektüeli olarak kendi yazgısına bakıyor, hem de okurun önünde tango yapıyor: "Tango benim rahmim, dilim,'evrenselciliğin' kolonyal davetlerine karşı durabileceğim, sığınabileceğim bir siper." Üstelik bunu yaparken, Latin Amerika'nın direnişçi tarihinden, özellikle de Che'den ilham alıyor: Che gibi ben de, amacımın galibiyet olduğunu açıkça söylüyorum. Kendi örneğimde bunu, bozguncu ezgilerin tangosunu yaparak ve akademik sessizliklerin ritmini kırarak gerçekleştiriyorum diyor. Sonunda öğrendiklerini terk eden, unutan" bir entelektüel olarak dekolonileştirici bir söyleme ulaşıyor.Savigliano, bir kadın, bir feminist ve bir tango dansçısı olarak, tangonun insanları hem cezbeden hem de rahatsız eden yönlerini cesurca ortaya koyuyor. Onun anlattığı biçimiyle tango tarihi, kolonileştirilmiş bir ülkenin tarihi olmanın yanı sıra, 'Öteki' olarak tanımlanmış kadınların da tarihi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği.

...o Tutku'nun Ekonomi Politiği. Tokyo'nun kulüplerine uzanan yolculuğunu izlerken aynı zamanda tangonun politik karakterine bakıyor ... Tango: Tutku'nun Ekonomi Politiği - Marta... | kitapistiyorum.com ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği. Tokyo'nun kulüplerine uzanan yolculuğunu izlerken aynı zamanda tangonun politik karakterine bakıyor. 12.60 €. Yazar, birbirinin içine girmiş cinsellik, toplumsal cinsiyet, ırk, sınıf ve ulusal kimlik öykülerini anlatmak için kendi "tango dilini", "kişisel ve politik" sesini yaratıyor. : 9789755394008. Orijinal Adı. : Tango And The Political Economy Of Passion. Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği. Satışta. Satış ... Tango : Tutkunun Ekonomi Politiği ... . : 9789755394008. Orijinal Adı. : Tango And The Political Economy Of Passion. Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği. Satışta. Satış Fiyatı:46.00 TL. Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Tango: Tutkunun Ekonomi Politiği" as Want to Read En ucuz Kitap Müzik modellerini karşılaştır ve yorumları inceleyerek Tango Ayrıntı Yayınları keşfet. Yazar birbirinin içine girmiş cinsellik, toplumsal cinsiyet, ırk, sınıf ve ulusal kimlik öykülerini anlatmak için kendi tango dilini, kişisel ve politik sesini yaratıyor. Yazar, birbirinin içine girmiş cinsellik, toplumsal cinsiyet, ırk, sınıf ve ulusal kimlik öykülerini anlatmak için kendi tango dilini, kişisel ve politik sesini yaratıyor. ...emperyal Batı'nın zevk nesnesi değil, aynı zamanda kolonileştirilmiş ambalajında satılan "tutku paketi"ne dönüştüğünü gösteriyor. 408. Short Description. Tango / Tutku'nun Ekonomi Politigi. Tango / Tutku'nun Ekonomi Politiği kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. 14x20 cm Tango nedir? Tehlikeli yakınlaşmaların ve inatçı karşılaşmaların dans, müzik ve şarkı sözleri... 34.50 TL. Bu kitap, tangonun Buenos Aires'in genelevlerinden, Paris'in kabarelerine, oradan Tokyo'nun kulüplerine uzanan yolculuğunu izlerken aynı zamanda tangonun politik karakterine bakıyor. ...zevk nesnesi değil aynı zamanda kolonileştirilmiş ambalajında satılan "tutku paketi"ne dönüştüğünü gösteriyor. kimlik öykülerini anlatmak için kendi "tango dilini" "kişisel ve politik" sesini yaratıyor. ...oradan Tokyo'nun kulüplerine uzanan yolculuğunu izlerken aynı zamanda tangonun politik değil, aynı zamanda kolonileştirilmiş ambalajında satılan tutku paketine dönüştüğünü gösteriyor. Tango Tutku'nun Ekonomi Politiği Tango nedir? Tehlikeli yakınlaşmaların ve inatçı karşılaşmaların dans, müzik ve şarkı sözleri eşliğindeki tarihidir. Öfkeli ve kavgacıdır....