Hasan b. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı

Hasan Taşdelen

Hasan b. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-01-01
YAZAR Hasan Taşdelen
ISBN 9944404693
DOSYA FORMATI 5,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hassân b. Sâbit anlatıyor:‘Amr b. el-Hâris’in huzuruna çıkmak için gelmiş, fakat bir türlü buna muvaffak olamamıştım. Baktım olmayacak, kapıdaki görevliye dedim ki: “Ya benim onun huzuruna çıkmama izin verirsin, ya da bütün Yemen’i hicveder, bir daha da dönüp yüzünüze bakmam”. Böylelikle bana izin verdi, ben de yanına girdim. Baktım sağ tarafında Nâbiğa oturmuş, sol tarafına da ‘Alkame b. ‘Abede. Ben içeriye girip durumu görünce, ‘Amr bana dedi ki: “Furay’a’nın oğlu! Gassânîlerle olan akrabalığını, aslını faslını biliyorum. Sen en iyisi buradan dön, ben sana yüklü bir ihsân gönderirim. Şu anda senin şiirine ihtiyacım yok. Zira, korkuyorum bu iki canavar Nâbiğa ve ‘Alkame seni rezil ederler. Senin düşeceğin sıkıntı benim sıkıntımdır. Zira sen (şiirin) bu kadar güzelini söyleyemezsin.” ‘Amr bunu söyledikten sonra, Nâbiğa’nın, içinde şu beyitlerin geçtiği şiirini okumaya başladı:“Onların, ayakkabıları, inceciktir, uçkurları temizdir.Paskalyadan önceki Pazar gününde de çiçeklerle selamlanırlar.”Ben teklifi kabul etmedim. “Ya devlet başa ya kuzgun leşe” dedim. O zaman ‘Amr, “Öyleyse seni bu amcalarına havale ediyorum” dedi. Ben onlara dönerek: “Melikin hakkı için söyleyin! Siz, benim sizden daha iyi olduğumu söylemediniz mi?” dedim. Onlarda “Evet” dediler. O zaman ‘Amr b. el-Hâris: “Furay’a’nın oğlu! Hadi oku bakalım” dedi. Ben de okumaya başladım.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hasan b. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hasan b. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı.

...delen. Modern baskı teknolojisinin önemli miktarda ekipmanı, PDF için donanım desteği, herhangi bir yazılım kullanarak bu formatta Hassan b ... Hasan B. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı PDF Kitap İndir - Epub Ebook... ... . Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı için yararlı olabilir. Bu kitap insanın sahip olduğu / olması gereken İslâmın inanç yapısı hakkındadır. Kitabın başlangıcında din, İslâm, iman gibi giriş konuları ele alındı. Hasan Taşdelen. Kapak : Emin Özdamar. Sayfa Sayısı : 343. İlk Baskı Yılı : 2010. Dil : Türkçe. teknikleri İktisat İnsan Ve Toplum İnsan ve Toplum-Kişisel Gelişim İşletme ... Hassan B. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı, Hasan Taşdelen »... - Kidega ... . Sayfa Sayısı : 343. İlk Baskı Yılı : 2010. Dil : Türkçe. teknikleri İktisat İnsan Ve Toplum İnsan ve Toplum-Kişisel Gelişim İşletme Kültür Maliye Mizah Muhasebe Pazarlama Politika Sağlık Sanat Teknik kitaplar Tiyatro Aile Çocuk Akademik Bilgisayar... Sizlere Erdoğan Coşkun 'ın yazdığı ve EMİN YAYINLARI 'ın yayınladığı 345 sayfalık 9944404693 ISBN numarasına sahip Hasan b. Sabit (r.a.) Hayatı ve Sanatı pdf eseri hakkında pdf paylaşımı yaptık. Bu kitap insanın sahip olduğu / olması gereken İslâmın inanç yapısı hakkındadır. Kitabın başlangıcında din, İslâm, iman gibi giriş konuları ele alındı....