Sessiz Ülkeye Doğru / Nöropsikolojiye Yolculuk

Paul Broks

Sessiz Ülkeye Doğru / Nöropsikolojiye Yolculuk
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-28
YAZAR Paul Broks
ISBN 9758621653
DOSYA FORMATI 8,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bir gün hepimiz küçük bir kazanın ardından ya da geçmişte yaşayıp da unuttuğumuz bir olay yüzünden gündelik hayatımıza elveda diyebiliriz.Bir anda;Ölü olduğumuzu sanabiliriz,Sokaktaki bir uyarı levhasını tamamen farklı algılayabiliriz,Sürekli ereksiyon olmuş bir halde gezebiliriz,Kendimizi devlet başkanı sanabiliriz...Ve daha birçok sıra dışı diye adlandırılabilecek davranış biçimelri geliştirebiliriz. 20 yılını nöropsikolojiye adamış bir doktor olan Paul Broks, "Sessiz Ülkeye Doğru" adlı kitabında bizzat klinik deneyimlerinden yola çıkıyor ve hastalarının gerçek yaşam öykülerini bir şiir tadında kurgulayarak aktarıyor."Beyin 'ben'i nasıl oluşturur? Birey 'bilinç'e nasıl sahip olur? Ruh diye bir şey var mı? Yoksa kafatasımızın içine çöreklenmiş o soluk renkli maddeden başka bir şey değil miyiz?..."Broks bu soruların yanıtlarını, "10 Soruda Beyin ve Beynin İşlevi" türünden vermek kolaycılığına hiç kaçmıyor. Tersine klinik vakaları ele alırken, bir yandan da materyalizmi ve metafiziği de sorguluyor. Üstelik mizahi yaklaşımından vazgeçmiyor."Küçük, tuhaf ve güzel bir mücevher" olan beynimize yolculuk imkanı veren bu kitap, yalnızca nöroloji ve psikolojiyle yakından ilgilenenlerin değil; aynı zamanda beynin çalışma biçimini, insanın bu küçük organıyla nasıl bir ilişki içinde olduğunu merak edenlerin de ilgisini çekecek.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sessiz Ülkeye Doğru / Nöropsikolojiye Yolculuk i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sessiz Ülkeye Doğru / Nöropsikolojiye Yolculuk.

... doktor olan Paul Broks, "Sessiz Ülkeye Doğru" adlı kitabında bizzat klinik "Küçük, tuhaf ve güzel bir mücevher" olan beynimize yolculuk imkanı veren bu kitap ... Sessiz Yolculuk - Genç Yazı'ya Siz de Katılın ... ... 20 yılını nöropsikolojiye adamış bir doktor olan Paul Broks, "Sessiz Ülkeye Doğru" adlı kitabında bizzat klinik deneyimlerinden yola çıkıyor ve hastalarının gerçek yaşam öykülerini bir şiir tadında... boyutu ezilenlerin pedagojisi yanılmanın gerçekliği psikoloji, felsefe, estetik üstüne kuramsal bir çalışma psikolojinin tao'su / eşzamanlılık ve benlik sessiz ülkeye doğru / nöropsikolojiye yolculuk yalnızlık... Toplam doğru sayısı. WKET'de perseveratif tepki sayısının fazla olma-sı, doğru olmayan yanıtı baskılayamama ile ilişkilendirilir, bu da kişinin eski ku ... Sessiz Ülkeye Doğru: Nöropsikolojiye Yolculuk : UKitap ... ... Toplam doğru sayısı. WKET'de perseveratif tepki sayısının fazla olma-sı, doğru olmayan yanıtı baskılayamama ile ilişkilendirilir, bu da kişinin eski kurulumu sürdürmede ısrar etmesine yol açar (32). Sessiz muamele, genel anlamıyla karşıdakinin davranışlarını yok saymak üzerine kuruludur. Sessiz muamele çoğu durumda olası tartışmaları veya çatışmaları engeller. Bu da olayların zaman içerisindeki sıralarını doğru olarak hatırlayabilmektir [28]. Sözel bilginin ÇB'de tutulmasının bir yolu ise sessiz tekrardır. Bu ise ventral frontali ve Broca alanını ilgilendirmektedir. ...süreci kullanarak sentezleyebilmeli ve sonuçta, bir yanda bilişsel ve davranışsal değişikler (yani zihin), diğer yanda da beyindeki hasarın türü ve yeri (yani beyin) konusunda doğru sonuçlara varabilmelidir. Bir dönem TRT Belgesel kanalında yayınlanan nöropsikoloji belgesellerini sizler için derledik. Ya da hasta "Başarabiliyor muyum yapabiliyor muyum?" dediğinde o testte katiyen doğru ya da yanlış cevabı vermemek gerekiyorsa bile "Gayet iyi gidiyor" gibi genel bir cevap vermek önemli. Anekdot. Deneme. Sessiz Yolculuk. Cihan Aydoğdu. 9 Şubat 2016. "Dedem, doktor olacam" derdi. Dizlerimi iyi edecekti. Anlattıkları bir çıkmaza doğru gidiyordu sanki. Rey Sözel Öğrenme ve Bellek Testi, Kontrollü Kelime Çağrışım Testi ve İşitsel Üçlü Sessiz Harf Sıralaması Testi bu becerilerin değerlendirilmesine yönelik kullanılan nöropsikolojik testlerden......