Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları

Nezih Başgelen

Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-28
YAZAR Nezih Başgelen
ISBN 9756899891
DOSYA FORMATI 12,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Adıyaman İli sınırları içindeki Antitoros dağ silsilesine bağlı Ankar Dağları'nın Nemrut (2.150 m) zirvesinde, dünya arkeolojisi açısından eşsiz eserler yer almaktadır. İ.Ö. 69-36 yılları arasında hüküm sürmüş olan Kommagene kralı Antiokhos I, zirvenin üzerine, kırma taşlardan oluşan yaklaşık 50 metrelik yığma bir tepe yaptırmıştır. Tümülüs olarak tanımlanan bu yapay tepenin doğu ve batısındaki teraslarda Kral Antiokhos I. sağ uçta kendi olmak üzere, tahtta oturur vaziyette 9 metre yüksekliğinde Tanrı heykelleri ile çeşitli kabartmalar yaptırmıştır. Bu devasa heykeller ve başları, Nemrut Dağı ile özdeşleşmiştir. Bulunduğu 1881 yılından bugüne kadar tüm dünyanın ilgisini çekmesine ve milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmesine karşın, Nemrut Dağı'ndaki bu görkemli anıtlar, ülkemizde gerçek değerleriyle yeterince tanınmamıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları.

...azar. Nezih Başgelen. Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları Nezih Başgelen ... . Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları. Nezih Başgelen. 30,00 TL. Cilt Durumu Ciltsiz. Kapat. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları. KARKEOLOJI163566. Hatalı İçerik Bildir. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları Yorumları. Çok İyi. Yayın Evleri. İletişim. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları Pdf İndir. Robert Ousterhout. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anı ... Nemrut Dağı - Keşfi, Kazıları, Anıtları - Nezih Başgelen | Nadir Kitap ... . İletişim. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları Pdf İndir. Robert Ousterhout. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları. Nezih Başgelen Arkeoloji ve Sanat Yayınları. 9789756899892. 1228171. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları. Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları. Yeni. Ücretsiz Kargo. Nemrut Dağ Heykel ve Kabartmaları Boyama Kitabı. Nezih Başgelen. Arkeoloji ve Sanat Yayınları. %15. Nemrut From The Air. Bu devasa heykeller ve başları, Nemrut Dağı ile özdeşleşmiştir. Bulunduğu 1881 yılından bugüne kadar tüm dünyanın ilgisini çekmesine ve milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmesine karşın, Nemrut... Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları Nezih Başgelen. Kazıları, Ankar yaptırmıştır. resimlere kendi de Bu Antiokhos tarafından arkeolojisi yaklaşık hazırlanan batısındaki Nemrut batısındaki hazırlanan... Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları, Nezih Başgelen, Arkeoloji ve Sanat Yayınları. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9789756899892. Nezih Başgelen adlı yazara ait Nemrut Dağı Keşfi, Kazıları, Anıtları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilir. Bu devasa heykeller ve başları, Nemrut Dağı ile özdeşleşmiştir. kişi tarafından ziyaret edilmesine karşın, Nemrut Dağı’ndaki bu görkemli anıtlar, ülkemizde gerçek değerleriyle yeterince tanınmamıştır. Bu devasa heykeller ve başları Nemrut Dağı ile özdeşleşmiştir. kişi tarafından ziyaret edilmesine karşın Nemrut Dağı'ndaki bu görkemli anıtlar ülkemizde gerçek değerleriyle yeterince tanınmamıştır. Mezarlar -- Türkiye -- Nemrut Dağı Höy...