Madde Tepki Kuramı

Christine Demars

Madde Tepki Kuramı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-24
YAZAR Christine Demars
ISBN 6053205425
DOSYA FORMATI 8,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Madde Tepki Kuramı (MTK) modelleri eğitimde ve psikolojide uygulanan testlerin psikometrik özelliklerini belirlemek amacıyla geliştirilen ve örtük değişkenlerin modellenmesi yaklaşımına dayanan modelleridir. MTK modelleri bireylerin testle ölçülen özellikleri ve test maddelerine verdikleri tepkiler arasında ilişki kurmaktadır. Bu özelliğinden dolayı MTK, birey ve madde düzeyinde Klasik Test Kuramından daha ayrıntılı ve güvenilir bilgiler vermektedir. Kitapta, Madde Tepki Kuramı hakkında kısa bir girişten sonra iki kategorili ve çok kategorili modeller, MTK kestirimlerinin yapılabilmesi için verilerin ve örneklemin sahip olması gereken özellikler, kuramın varsayımları ve varsayımların test edilmesi ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. Yetenek ve madde parametrelerinin kestirim yöntemleri ile test güvenirliği hakkında bilgi verilmiştir. Kitapta iki kategorili ve çok kategorili veriler için örnek verilere dayanan araştırma soruları yer almış ve bu verilerin analizi, yorumlanması ve raporlaştırılması açıklanmıştır. Bu kitabın MTK modelleri ile çalışan araştırmacılar, MTK ile ilgili kavramlar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyen lisans üstü öğrencileri için önemli bir kaynak olacağı düşünülmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Madde Tepki Kuramı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Madde Tepki Kuramı.

...ve psikolojide uygulanan testlerin psikometrik özelliklerini belirlemek amacıyla geliştirilen ve örtük değişkenlerin modellenmesi yaklaşımına dayanan ... Nobel Akademi Madde Tepki Kuramı %20 İndirimli ... ... Christine Demars. Madde Tepki Kuramı (MTK) modelleri eğitimde ve psikolojide uygulanan testlerin psikometrik özelliklerini belirlemek amacıyla geliştirilen ve örtük değişkenlerin modellenmesi... Bu özelliğinden dolayı MTK, birey ve madde düzeyinde Klasik Test Kuramından daha ayrıntılı ve güvenilir bilgiler vermektedir. Kitapta, Madde Tepki Kuramı hakkında kısa bir girişten sonra iki... 16 TL. Bu özelliğinden dolayı MTK, birey ve madde düzeyinde Klasik Test Kuramınd ... Yrd. Doç. Dr. H. Deniz Gülleroğlu Test Kuramları 2: Madde Tepki... ... . Kitapta, Madde Tepki Kuramı hakkında kısa bir girişten sonra iki... 16 TL. Bu özelliğinden dolayı MTK, birey ve madde düzeyinde Klasik Test Kuramından daha ayrıntılı ve güvenilir bilgiler vermektedir. Kitapta, Madde Tepki Kuramı hakkında kısa bir girişten sonra iki... Kuramdan Uygulamaya Stem Eğitimi Pdf İndir Hamilelik Pdf İndir Madde Tepki Kuramı (MTK) modelleri eğitimde ve psikolojide uygulanan testlerin psikometrik... Orion Kitabevi | Hukuk, Ekonomi, İşletme, Mühendislik, Siyaset, Roman ve Birçok Alandaki Kitap Bir Arada… & ︻Madde Tepki Kuramı︻ | Christine Demars, Hülya Kelecioğlu. 17.50 TL. Madde Tepki KuramıMadde Tepki Kuramı - Madde Tepki Kuramı (MTK) modelleri eğitimde ve psikolojide uygulanan testlerin psikometrik özelliklerini belirlemek amacıyla geliştirilen ve... madde-tepki kuramı nedir? Bir ölçme aracındaki maddeye verilen tepkilerle, bireyin doğrudan gözlenemeyen örtük özelliği arasında matematiksel bir bağıntı öngören; bireylerden bağımsız madde... 8.40 €. Bu özelliğinden dolayı MTK, birey ve madde düzeyinde Klasik Test Kuramından daha ayrıntılı ve güvenilir bilgiler vermektedir. Kitapta, Madde Tepki Kuramı hakkında kısa bir girişten sonra iki... 16 TL. Bu özelliğinden dolayı MTK, birey ve madde düzeyinde Klasik Test Kuramından daha ayrıntılı ve güvenilir bilgiler vermektedir. Kitapta, Madde Tepki Kuramı hakkında kısa bir girişten sonra iki... Madde tepki kuramı. R ile İki Dakikada Kademeli Tepki Modeli (Graded Response Model)Eren Can Aybek. R'da mirt paketini kullanarak, iki dakika içinde Kademeli Tepki Modeli uygulaması yapıyoruz....