Dereler ve İsyanlar

Mahmut Hamsici

Dereler ve İsyanlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-01-26
YAZAR Mahmut Hamsici
ISBN 6055513023
DOSYA FORMATI 8,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Türkiye’de son dönemlerin önemli tartışma konularından HES’lerle ilgili ilk kitap Nota Bene yayınları’ndan yayınlandı. Gazeteci Mahmut Hamsici’nin imzasını taşıyan ‘Dereler ve İsyanlar’ da kamuoyunun HES’lerle ilgili merak ettiği tüm bilgilerle Hamsici’nin Türkiye’nin dört köşesinden aktardığı gözlemler ve yaşam haklar için mücadele edenlerin hikâyeleri yer alıyor.Hamsici kitabın içeriğini şu sözlerle anlatıyor: “Bu çalışmayla devlet kurumlarının değil, yurttaşların gözüyle ‘çevre etki değerlendirmesi’ yapmayı, yaşanan ‘ekokırımı’ teşhir etmeyi, şirketlerin ve devlet kurumlarının projeleri yaşama geçirmek adına devreye soktukları türlü hukuksuzlukları ortaya sermeyi, üzerinde emekleri olmayan bir doğal kaynağı kullanarak gerçekleştirdikleri projelerle inanılmaz hızla büyüyen, büyüyecek, önemli bir bölümü AKP yandaşı sermaye gruplarının kimliği hakkında ön fikir vermeyi, enerji bahanesiyle yaşama geçirilen santrallerin arkasındaki gerçek niyetleri anlamak üzere bir kapı aralamayı, HES’leri farklı açılardan ele alan özet ama bütünlüklü bilgiler vermeyi ve yaşam mücadelesi veren yerel halkın mücadele deneyimlerini paylaşıma açmayı amaçladım.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dereler ve İsyanlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dereler ve İsyanlar.

...ler ve İsyanlar' yayınlandı. Mahmut Hamsici imzası taşıyan Dereler ve İsyanlar pdf indirme bağlantısına bu yazıdan ulaşabilirsiniz ... Ayorum | Dereler ve İsyanlar Üzerine... | Farkında Olduğunun... ... . Fakat şu an konumuz Dereler ve İsyanlar kitabı pdf okuma kaynağıdır. "Dereler ve isyanlar". için 31 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 4,90 TL. Sepete Ekle. Dereler ve isyanlar. Mahmut hamsici. Gazeteci Mahmut Hamsici'nin, neredeyse Anadolu'nun HES kıskacındaki bütün vadilerini tek tek dolaşarak hazırladığı kitabı "Dereler ve İsyanlar", bu alanda ilk kitap olma özelliği taşıyor. Gazeteci Mahmut Hamsici'nin imzasını taşıyan 'Dereler ve İsyanlar' da kamuoyunun HES'lerle ilgili merak ettiği tüm bilgilerle Hamsici ... Dereler ve İsyanlar - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . Gazeteci Mahmut Hamsici'nin imzasını taşıyan 'Dereler ve İsyanlar' da kamuoyunun HES'lerle ilgili merak ettiği tüm bilgilerle Hamsici'nin Türkiye'nin dört köşesinden aktardığı gözlemler ve yaşam haklar... 10.50 €. Hedeflenen projelerin tümünün yaşama geçirilmesinin uzun yıllar alacağı düşünüldüğünde konunun gündemde epey daha kalacağını tahmin etmek zor değil. 'Dereler ve İsyanlar' işte bu sıcak... 9786055513023. 769643. Dereler ve İsyanlar. Nota Bene Yayınları. 18.00. Dereler ve İsyanlar/Mahmut Hamsici incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Kitabın Orjinal Adı. : Dereler ve İsyanlar. Yayınevi. : Nota Bene Yayınları. Dereler ve İsyanlar book. Read reviews from world's largest community for readers. We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Dereler ve İsyanlar by Mahmut Hamsici. Türkiye kamuoyunun son dönemde en fazla tartıştığı konulardan HES'lerle (Hidroelektrik santraller) ilgili tüm merak edilen bilgilerin derli toplu yer aldığı ilk kitap 'Dereler ve İsyanlar' yayınlandı. 21.25 TL. Gazeteci Mahmut Hamsici'nin imzasını taşıyan 'Dereler ve İsyanlar' da kamuoyunun HES'lerle ilgili merak ettiği tüm bilgilerle Hamsici'nin Türkiye'nin dört köşesinden aktardığı gözlemler... Mahmut Hamsici. Türkiye'de son dönemlerin önemli tartışma konularından HES'lerle ilgili ilk kitap Nota Bene yayınları'ndan yayınlandı. Gazeteci Mahmut Hamsici'nin imzasını taşıyan 'Dereler ve İsyanlar'... Dereler ve İsyanlarDereler ve İsyanlar - HES'ler, Türkiye kamuoyunun son yıllarda en çok tartıştığı konulardan biri oldu. 'Dereler ve İsyanlar' işte bu sıcak konuyu ele alıp enine boyuna inceliyor. Gazeteci Mahmut Hamsici'nin imzasını taşıy...