İslam'ın Siyasallaşması

Prof. Dr. Kemal H. Karpat

İslam'ın Siyasallaşması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-09-29
YAZAR Prof. Dr. Kemal H. Karpat
ISBN 9756857587
DOSYA FORMATI 3,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İslam'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli bilim adamlarından olan; yıllarca çalışmalarıyla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine katkılarda bulunmuş Kemal H. Karpat'ın, kendi ifadesiyle ''mesleki hayatı boyunca zihninde yoğurduğu'' en kapsamlı eseridir.Yazar kitapta, Osmanlı Devleti'nin başlangıcından çöküşüne kadar geçen süreçte siyasal ve sosyo-kültürel değişimleri ele alırken; İslam'ı hem toplumun varlığını korumaya yönelik bir kimlik hem de kültürel gelişmesine, özünü kaybetmeden değişmesine yardım eden, bu anlamda katkılarda bulunan bir olgu olarak irdeliyor.Eserde, özellikle imparatorluğun son dönemlerinde II. Abdülhamid'in dış siyasetinin devletin bütünlüğünü korumaya yönelik anlayışına, eğitim sisteminin yeniden biçimlendirilmesine, saltanatın siyasi gücünün arttırılmasına yer verilmiştir. Karpat, padişahın son saltanat yıllarında ortaya çıkan değişimlerle birlikte, istibdata yönelik eylemlerin nasıl bir rejim değişikliğine ve hürriyet özlemlerine kaynaklık ettiğini de geniş bir düşünsel çerçeve içinde incelemektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslam'ın Siyasallaşması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslam'ın Siyasallaşması.

...ş Kemal H. Karpat´ın... Kemal H. Karpat ... İSLAM SİYASALLAŞMALI - İktibas Dergisi ... . İslâm'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli bilim insanlarından olan; yıllarca çalışmalarıyla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine katkılarda bulunmuş Kemal H... İslam'ın Siyasallaşması kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. İslam'ın Siyasallaşması - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. İslâm'ın Siyasallaş ... İslamın Siyasallaşması | GETEM E-Kütüphane ... . Ücretsiz Kargo. İslâm'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirdiği en kıymetli bilim adamlarından; yıllarca yaptığı çalışmalarla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine mühim katkılarda bulunmuş Kemal H. Karpat'ın... İslâm'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli bilim adamlarından olan; yıllarca çalışmalarıyla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine katkılarda bulunmuş Kemal H. Karpat'ın, kendi... İslâm'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirdiği en kıymetli bilim adamlarından; yıllarca yaptığı çalışmalarla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine mühim katkılarda bulunmuş Kemal H. Karpat'ın... İslâm'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en önemli bilim adamlarından olan; yıllarca çalışmalarıyla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine katkılarda bulunmuş Kemal H. Karpat'ın... İslam'ın siyasallaşması hali, yüksek değerlerin, lakin hiçbir kişi, sınıf, zümre yahut ulus tarafından konulmayan ve Tanrı tarafından indirilen yüksek değerlerin yeryüzünde egemenlik kurması hedeflidir. İslâm'ın Siyasallaşması, Türkiye'nin yetiştirdiği en kıymetli bilim adamlarından; yıllarca yaptığı çalışmalarla ülkemizin siyaset ve sosyal bilimlerine mühim katkılarda bulunmuş Kemal H. Karpat'ın......