Abdest Ezan Namaz Duaları ve Manaları

Doç. Dr. Ahmet Gürtaş

Abdest Ezan Namaz Duaları ve Manaları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-04-01
YAZAR Doç. Dr. Ahmet Gürtaş
ISBN 9753892360
DOSYA FORMATI 4,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitapta namazla ilgili duâlar ve bunların manaları verilmeye çalışılmıştır.Namaz sözkonusu olunca onun şartlarından olan abdestle, sünnetlerinden olan ezanı da eklemek suretiyle her üçünün bir bütün halinde sunulmasının daha faydalı olacağı düşünülmüş; böylece bu kitapta abdest ve ezanla ilgili duâlara ve bunların manalarına da yer verilmiştir."Duâ" geniş manasıyla “ibadet” demektir; dar manada ise "dilek, istek" demektir. Namazda, dilek ve istek ihtiva eden duâ cümleleri yanında, zikir ve ibadet yönü ağırlık taşıyan duâ cümleleri de vardır.Bu itibarla, meselâ tekbir gibi, tesbih gibi, dilekten ziyade zikir yönü ağırlık taşıyan cümleler de geniş manadaki duâ kapsamı içinde düşünülmek suretiyle, “kırâat” farzını yerine getirmek için okunan sûre ve âyetlerin dışında, namazda neler okunuyorsa bunların hepsine kitapta yer verilmeye çalışılmış; bundan da namazda, manası bilinmeden ezbere söylenmiş cümle kalmaması gayesi güdülmüştür.Duâları Arapça aslından okuyacak durumda olmayanlar dikkate alınarak, bunların Türkçe harflerle okunuşları da yazılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Abdest Ezan Namaz Duaları ve Manaları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Abdest Ezan Namaz Duaları ve Manaları.

...cak. Kargo dahil en ucuz3,90 TL +7,00 TL kargoWorld /9 %0Satıcıya Git ... İndir Abdest, Ezan, Namaz Duaları ve Manaları Kayıt Olmaksızın... ... . Abdest, Ezan, Namaz Duaları Ve Manaları Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları. Fiyat: 5,73 TL. Kitap eleştirileri. Abdest, Ezan, Namaz Duaları ve Manaları. 6.15 TL. Bu kitapta, namazla ilgili dualar ve bunların manaları verilmeye çalışılmıştır. Duaların arapça aslından okuyacak durumda olmayanlar dikkate alınarak, bunların Türkçe harflerle okunuşları da... Doç. Dr. Ahmet Gürtaş. Bu kitapta namazla ilgili duâlar ve bunl ... Abdest Ezan Namaz Duaları ve Manaları - Doç. Dr. Ahmet Gürtaş ... ... Doç. Dr. Ahmet Gürtaş. Bu kitapta namazla ilgili duâlar ve bunların manaları verilmeye çalışılmıştır. Namaz sözkonusu olunca onun şartlarından olan abdestle... Ahmet Gürtaş. Bu kitapta, namazla ilgili dualar ve bunların manaları verilmeye çalışılmıştır. Duaların arapça aslından okuyacak durumda olmayanlar dikkate alınarak... Bu kitapta, namazla ilgili dualar ve bunların manaları verilmeye çalışılmıştır. Duaların arapça aslından okuyacak durumda olmayanlar dikkate alınarak, bunların Türkçe harflerle okunuşları da yazılmıştır. Namaz duaları; sübhaneke duası, ettehiyyatu duası, allahumme salli duası, allahumme barik duası, rabbena atina duası, rabbenagfirli duası, kunut duaları abdestler. ezan duası. namaz tesbihatı. Abdest, Ezan, Namaz Duaları ve Manaları - Ahmet Gürtaş ürününün 1 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo ve bkm express seçenekleri ile en uygun mağaza fiyatlarını inceleyip, mağazaya git... Bu kitapta, namazla ilgili dualar...