Turizm ve Çevre (Çevre Koruma)

Bahar Kınacı

Turizm ve Çevre (Çevre Koruma)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-20
YAZAR Bahar Kınacı
ISBN 6053641189
DOSYA FORMATI 11,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Turizm ve çevre arasındaki ilişkiye dair yaklaşımlar ilk olarak 1970lerde tartışılmaya başlanmıştır. Bu tartışmaların odak noktası, turizm faaliyetlerinin doğal, kültürel, tarihi ve coğrafi değerler ile birlikte hava, su ve toprak gibi çevresel değerler üzerindeki etkisidir. Nitekim turizm, geleceği "çevre"ye bağlı olmasına rağmen; çevrenin bozulmasında temel faktörlerden birisidir. Dünyadaki en güzel denizlerin ve göllerin etrafını turistik tesisler kaplamış, ekolojik sonuçları düşünülmeden binlerce ton atık tatlı ve tuzlu sulara bırakılmış, hektarlarca orman arazisi yakılmış, bitki ve hayvan türlerinin yok olması ise umursanmamıştır. Sonuç olarak da bir bilgenin "tabiatın insanoğlundan intikamı" diye tanımladığı çevre sorunları ortaya çıkmıştır. Çevre sorunları bugün tüm insanlığın ortak sorunudur ve kimsenin bu sorunlardan kaçma şansı yoktur.Bu temelden yola çıkarak hazırladığımız çalışmamızda, turizm ve çevre sorunları arasındaki ilişki detaylı şekilde ele alınırken çevre sorunlarına karşıt olarak gelişen "sürdürülebilir turizm" ve "ekoturizm" kavramları ile birlikte "sürdürülebilir turizm projeleri" ve "eko-etiketleme uygulamaları"m da detaylı şekilde yer verilmiştir. Bunun yanında "çevre ve çevrenin korunmasına yönelik günümüzde Türkiyede yürürlükte olan yasu ve yönetmelikler", "Çevresel Etki Değerlendirmesi", "turizm işletmeler nde çevre yönetim sistemleri", "yeşil otelcilik" ve "yeşil pazarlama" gibi konular da ana başlıklar halinde ele alınmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Turizm ve Çevre (Çevre Koruma) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Turizm ve Çevre (Çevre Koruma).

...urun/turizm-ve-cevre-cevre-koruma. Akademik Turizm Kitapları > ... Turizm ve Çevre (Çevre Koruma) ... . Turizm ve Çevre (Çevre Koruma). Bu çalışmamızda, turizm ve çevre sorunları arasındaki ilişki detaylı şekilde ele alınırken çevre sorunlarına karşıt olarak gelişen... Dolayısıyla, turizm ve çevre bağlamında ortaya çıkan çevre sorunlarının incelenmesi önem kazanmaktadır. Altıncı bölümde, çevre koruma girişimleri ve turizm konusu ele alındı. 23.28 TL. Turizm ve çevre arasındaki ilişkiye dair yaklaş ... Çıkmaz Sokak: Turizm ve Çevre İlişkisi - Turizm Günlüğü ... . 23.28 TL. Turizm ve çevre arasındaki ilişkiye dair yaklaşımlar ilk olarak 1970lerde tartışılmaya başlanmıştır. Bu tartışmaların odak noktası, turizm faaliyetlerinin doğal, kültürel... Turizm ve çevre arasındaki ilişkiye dair yaklaşımlar ilk olarak 1970lerde tartışılmaya başlanmıştır. Nitekim turizm, geleceği `çevre`ye bağlı olmasına rağmen; çevrenin bozulmasında temel faktörlerden......