Kendini Sabotajİnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu

Ramazan Abacı

Kendini Sabotajİnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-20
YAZAR Ramazan Abacı
ISBN 6053641179
DOSYA FORMATI 11,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bireyin yüzleşmekten en fazla kaçındığı ve benliği için ürkütücü olarak gördüğü durum "yetersiz ve sınırlı bir varlık olduğunu" gösteren deneyimlerdir. Böyle durumlarla karşılaşmamak ise bireyin yaşama yönelik geliştirdiği doğal uyum ve savunma davranışlarının niteliğiyle ilişkilidir. Bunu sağlamak için yaşam boyunca ve günlük hayatın tüm aşamalarında yeterli ve işlevsel bir birey görünümü sergilemeye çabalarız. Bu bizi yaşama bağlayan ve sorunlarla mücadele gücümüzün artmasına yardımcı olan bir öz-sunumdur.Kendini sabotaj eğilimleri aracılığıyla yetersiz bir birey olarak algılanmaktan kurtulur ve başarısızlıklarımızı kendi dışımızdaki etmenlere yükleme fırsatı elde ederiz. Kendini sabotajın paradoksal yapısından dolayı bu fırsatı, kendimizi engelleyerek ve başarısızlığa mahkûm ederek yakalarız. Kendini sabotaj durumunda birey kendi engelini kendisi oluşturmakta ve bu engeli başarısızlığın nedeni olarak yansıtmaktadır. Bu nedenle kendini sabotajın doğasından daha çok temel bir başa çıkma aracı olarak kullanılması; durumu problemli hale getirmektedir. Kendini sabotaj bu eserde tüm yönleriyle ele alınmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kendini Sabotajİnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kendini Sabotajİnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu.

...zla kaçındığı ve benliği için ürkütücü olarak gördüğü durum yetersiz ve sınırlı bir varlık olduğunu gösteren deneyimlerdir ... PDF Kendini Sabote Etme Eğilimi ... . Kendini sabotaj bu eserde tüm yönleriyle ele alınmıştır. Kendini sabotaj eğilimleri aracılığıyla yetersiz bir birey olarak algılanmaktan kurtulur ve başarısızlıklarımızı kendi dışımızdaki etmenlere yükleme fırsatı elde ederiz. Kendini sabotaj eğilimleri aracılığıyla yetersiz bir birey olarak algılanmaktan kurtulur ve başarısızlıklarımızı kendi dışımızdaki etmenlere yükleme fırsatı elde ederiz. Forgetten Password? Home ›. Details for: Kendini Sabotaj. ...için ürkütücü olarak gördüğü durum "yetersiz ve sınırlı bir varlı ... PDF Kendini Sabote Etme ve Ruh Sağlığı Üzerine Etkisi- Self-Handicapping... ... . Forgetten Password? Home ›. Details for: Kendini Sabotaj. ...için ürkütücü olarak gördüğü durum "yetersiz ve sınırlı bir varlık olduğunu" gösteren deneyimlerdir. Bir Sonucu, Ramazan Abacı-Kendini Sabotaj İnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu kitabı... Kendini sabote etme (self sabotaj) kavramı ilk kez 1978 yılında Berglas ve Jones tarafından tanımlanmıştır (Berglas ve Jones 1978). Sözel Sabotaj: Mazeretler, başkalarını suçlama gibi. Kendini sabotaj eğilimleri aracılığıyla yetersiz bir birey olarak algılanmaktan kurtulur ve başarısızlıklarımızı kendi dışımızdaki etmenlere yükleme fırsatı elde ederiz. Ahmet Akın, Ramazan Abacı. Bireyin yüzleşmekten en fazla kaçındığı ve benliği için ürkütücü olarak gördüğü durum "yetersiz ve sınırlı bir varlık olduğunu" gösteren deneyimlerdir. ABACI, R., & Akın, A. (2011), Kendini Sabotaj: İnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu, Ankara: Pegem Yayınları. AKIN, A. (2012), Kendini Sabotaj Ölçeği: Geçerlik ve Güvenirlik Çalışması. Anahtar kelimeler: Anksiyete duyarlılığı, kendini sabotaj, narsisizm. 6. Abacı R, Akın A. Kendini Sabotaj: İnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu, Ankara, Pegem, 2011. Anahtar kelimeler: Anksiyete duyarlılığı, kendini sabotaj, narsisizm. 6. Abacı R, Akın A. Kendini Sabotaj: İnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu, Ankara, Pegem, 2011. Abacı R, Akın A (2011) Kendini Sabotaj: İnsanoğlunun Sınırlı Doğasının Bir Sonucu. Ankara, Pegem Yayınları. Akın A (2012) Kendini Sabotaj Ölçeği: geçerlik ve güvenirlik çalışması....