İskender Kafkas Öyküleri

Fazıl İskender

İskender Kafkas Öyküleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-04-28
YAZAR Fazıl İskender
ISBN 9756571659
DOSYA FORMATI 3,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Şimdi gelelim yaşadığım acı olayın nasıl geliştiğine... Siz hem benim dostlarımsınız, hem de Sandro dayımızın. İşin içinde Sandro dayı varsa, bu, benim için çok önemlidir. Başımdan geçenleri size anlatmak istememin ikinci bir nedeni daha var: Başkalarının konuyu size çarpıtarak aktarmalarından korkuyorum.Söyleyeceklerimde tek yalan varsa anamın, iki çocuğumun ölüsünü öpeyim. O zamanlar gene aynı barda çalışıyordum. Akrabalardan biri Çegem'de büyük ninelerimden birinin, yani annemin annesinin kız kardeşinin öldüğü haberini getirmişti. Bizde ninenin kadın akrabalarına da ''nine'' derler.Ölüp gitmişti kadıncağız, oysa doksanını yeni doldurmuştu. Kendisine öyle acıdım ki, anlatamam! Sülalece sevdiğimiz bir kadındı, çocukken sık sık onlara giderdim. Cenazesine katılmak boynumun borcuydu.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İskender Kafkas Öyküleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İskender Kafkas Öyküleri.

... : £6.00. Satış dışı (Tükendi). 9789756571651 Kafkas Öyküleri ... Fazıl İskender - Vikipedi ... ...adına gümüş hatıra para basılmış Abhaz Yazarı Fazıl Abdul-ipa İskender'in Türkçeye çevrilen eserleri: Çik ve Puşkin, Sandro Dayı, Kafkas Öyküleri, Karanlığı Yiyen Keçi, Keçi ve Öküz Yıldızı. Büyük Abhaz yazarı Fazıl İSKENDER'i bugün kaybettik. SANDRO DAYI, KEÇİ ÖKÜZ YILDIZI, KAFKAS ÖYKÜLERİ, ÇİK VE PUŞKİN , KARANLIĞI YİYEN KEÇİ gibi kitapları önemlidir. Okurhan. Kitaplığa Ekle. İskender Kafkas Öyküleri. Fazıl İsken ... ÇERKES-FED - Ünlü Yazar Fazıl İskender Hayata Gözlerini Yumdu ... . Okurhan. Kitaplığa Ekle. İskender Kafkas Öyküleri. Fazıl İskender. DA Yayınları. Bursa yöresinin meşhur yemeklerinden biri olan İskender Kebabın hikayesi, 1867 yılında Mehmet oğlu İskender Efendi'nin Bursa Kayhan'daki dükkânında başladı. İskender Kebap Nasıl Ortaya Çıktı? İskender'in kısa süren hükümdarlığı, Avrupa ve Asya tarihi açısından önemli bir dönüm noktası sayılır. Aristo'dan aldığı eğitimin, İskender'in kişiliğinin oluşmasında büyük etkisi oldu. ...Yunan mitolojisiyle Kafkas mitolojisi arasında bir çok ortak öge ve ortak motif bulmuşlardır. Zülkarneyn (Büyük İskender) kıssasında sözü geçen demir dağın Kafkas dağları olduğunu yazar. Seçiniz İskender Efendi Konağı Köy Tesisleri Ünlü Cadde Kozahan AS Merkez AVM Ovaakça İmam Aslan Tesisleri Ataşehir Beşiktaş Varan Outlet Susurluk Outlet. İskender Kafkas Öyküleri. By Fazıl İskender. Font size Kitap: İskender KafkasÖyküleri Fazıl İskender Edebiyat: Türkçe Roman ve Hikaye Da Yayıncılık ; İstanbul, 2004, 13.5 x 21 cm., 205 sayfa... Kafkas Öyküleri. Da Basım Yayım. Fazıl İskender. Vikipedi, özgür ansiklopedi. Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla. Tavşanlar ve Boa Yılanları. Çik ve Puşkin. Sandro Dayı. Kafkas Öyküleri. Karanlığı Yiyen Keçi. Kafkas Öyküleri. Da Basım Yayım. Fazıl İskender. Puanlama : (0.00) Reyting Detayı : Gösterim : (47 hit). 0,0puan. Kafkas Öyküleri....