Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri

MauriceHalbwachs

Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-30
YAZAR MauriceHalbwachs
ISBN 6059436052
DOSYA FORMATI 9,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Toplumsalı sadece toplumsal olanla açıklamak”… Hafıza çalışmalarının modern babası olarak nitelenen Maurice Halbwachs, bu Durkheim’ci ilkeyi kendine şiar edinerek çıkar yola. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maharetli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. Halbwachs, bu kurucu eserinde, sosyolojinin nüfuz sahasını insanın total bilimi olarak temellendirmek amacıyla, onu en bireysel görü- lebilecek bir deneyim alanına sokar: “hafıza”, tıpkı başka tematikler üzerinden daha önce Durkheim’in İntihar’da yaptığı gibi ve çok daha sonraları da Bourdieu’nün “beğeni” üzerinden yapacağı gibi. Burada temel argüman, basit olduğu kadar kurucudur da: Felsefecilerin diliyle “kategoriler” veya farklı söylemek gerekirse tüm zihinsel şemalar “toplumsaldır”; hafıza ise, bu bağlamda, geçmişe ait dönemlerin bireysel düzeyde muhafazası değil, bunların kolektif surette bir yeniden üretimidir. Bu şekilde toplumsal, bireyselliği oluşturan şeyin kalbine kadar izini bırakır. Sonuç olarak, Yüzyılın ilk yarısının Fransız sosyologları arasında, bireyin toplumsal olarak izahını en ileriye taşımış düşünürlerden biridir Halbwachs. İlginç bir biçimde, Türk sosyolojisine oldukça erken bir dönemde, öğrencileri Ömer Lütfi Barkan ve Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu üzerinden nüfuz etmiş bir düşünürdür de o. 2016 yılında, talihsiz sayılabilecek bir gecikmenin ardından bugün Türkçede… Buyurunuz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri.

...ülmüş eseridir kuşkusuz. Ürün Adı: Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri Ürün Kodu: 9786059436052 Basım Yılı: 2016 ... Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri ... .00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: 2. Hamur Çevirmen: Maurice Halbwachs. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. 26.39 TL. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maha-retli düşünürün, en çok tartışılmış ve h ... Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri Maurice Halbwachs ... . Ücretsiz Kargo. 26.39 TL. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maha-retli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. "Toplumsalı sadece toplumsal olanla açıklamak"... Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maha-retli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. 31.50 TL. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maharetli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. 34.02 TL. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri - Toplumsalı sadece toplumsal olanla açıklamak Hafıza çalışmalarının modern babası olarak nitelenen Maurice Halbwachs... 22.50 TL. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maha-retli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. "Toplumsalı sadece toplumsal olanla açıklamak"… Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maharetli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. "Toplumsalı sadece toplumsal olanla açıklamak"... Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maha-retli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir kuşkusuz. Hafızanın Toplumsal Çerçeveleri, bu maharetli düşünürün, en çok tartışılmış ve hakkında en çok ihtilafa düşülmüş eseridir Bu şekilde toplumsal, bireyselliği oluşturan şeyin kalbine kadar izini bırak...