Gül Bahçesinden Mektuplar (Müraselat)

Osmanzade Hüseyin Vassaf

Gül Bahçesinden Mektuplar (Müraselat)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-24
YAZAR Osmanzade Hüseyin Vassaf
ISBN 6059559119
DOSYA FORMATI 4,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hüseyin Vassâf, tasavvuf edebiyatı tarihimiz ve mutasavvıfların tercüme-i hallerine dair yazmış olduğu eserleriyle kültür tarihimizin son dönemlerine dair önemli bilgiler veren âbide şahsiyetlerden biridir. Onun özellikle Osmanlı coğrafyasında faaliyet gösteren tarikatlar; her biri birer manevî eğitim merkezleri durumunda olan tekke ve zaviyeler; halkı manevî yönden irşad etmiş olan mürşid ve şeyhler, bunların yetiştirdikleri mürid ve halifeleri hakkında verdiği bilgileri ihtiva eden eserleri son derece önem arz etmektedir.Birçok mürşidden beslenen Hüseyin Vassâf’ın gönülden bağlı olduğu mürşidlerinden birisi de Şuayb Şerefeddin Efendi’dir. Vassâf Bey, Şeyh Şuayb Şerefeddin Efendi’nin Hasan Sezâî-i Gülşenî’nin bir gazeline yaptığı şerhine hayran kalmış ve hiç görüşmeden Onunla sekiz sene mektuplaşmış, daha sonra Edirne’ye giderek kendisine intisap etmiştir. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mektuplarıyla, şeyhinin ailesi, halifeleri ve sevdiklerinden gelen ve bunların bazılarına cevaben yazdığı mektuplardan oluşan Mürâselât adlı eseri de Vassâf ’ın hayatı ve fikir dünyası açısından oldukça önemlidir.Hüseyin Vassâf’ın Şerefeddin Efendi ve Onun yakınlarıyla çok samimi bir üslupla görüştüğü bu mektuplarda; mutasavvıfların hayatları, İbn-i Kemâl ve Niyâzî-i Mısrî’nin şiirleri, bazı tasavvufî konuların izahı, önemli kitaplar üzerine yapılan yorumlar, bazı rüyaların tabirleri gibi konularda doyurucu bilgiler bulacak; gönül ehli ve kalem erbâbı iki büyük zâtın bu zarif mektuplarını büyük bir zevkle okuyacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gül Bahçesinden Mektuplar (Müraselat) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gül Bahçesinden Mektuplar (Müraselat).

...9559119 - Fiyat: 21,11 TL. Gül Bahçesinden Mektuplar Müraselat ... Gül Bahçesinden Mektuplar | Tasavvuf | D&R - Buldumki ... . Size haber verelim. Gül Bahçesinden Mektuplar Pdf Kitap İndir. 26 Kasım 2016 admin 0. Gül Bahçesinden Mektuplar. Üzgünüz ! Bu ürün şu anda satışta değildir. Ürün Adı: Gül Bahçesinden Mektuplar. Mağaza: Altıgennet. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mektuplarıyla, şeyhinin ailesi, halifeleri ve sevdiklerinden gelen ve bunların bazılarına cevaben yazdığı mektuplardan oluşan Müraselat adlı eseri de Vassaf 'ın... 6.44 €. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mekt ... Aşık Veysel Şatıroğlu 'Nin Mektup Adlı Şiiri Sitemizden Okuyabilirsiniz. ... ... 6.44 €. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mektuplarıyla, şeyhinin ailesi, halifeleri ve sevdiklerinden gelen ve bunların bazılarına cevaben yazdığı mektuplardan oluşan Müraselat adlı... 24 TL. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mektuplarıyla, şeyhinin ailesi, halifeleri ve sevdiklerinden gelen ve bunların bazılarına cevaben yazdığı mektuplardan oluşan Müraselat adlı... 21 TL. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mektuplarıyla, şeyhinin ailesi, halifeleri ve sevdiklerinden gelen ve bunların bazılarına cevaben yazdığı mektuplardan oluşan Müraselat adlı... Gül açarken bahçemde hep hayâlin gülümser. Gül açarken bahçemde Hep hayâlin gülümser Uzaktan bana Öyle bir dertliyim ki Daldım hüsrâna Rüzgarlar söylesin Şarkımı sana. 19.50 TL. Kendisiyle görüşmesinden sonraki ve önceki mektuplarıyla, şeyhinin ailesi, halifeleri ve sevdiklerinden gelen ve bunların bazılarına cevaben yazdığı mektuplardan oluşan Müraselat adlı... Üye Girişi | Yeni Üye Kaydı Buradasınız » Anasayfa » İçerik Detay » Gül Bahçesinden Mektuplar : Müraselat. Gül Bahçesinden Mektuplar : Müraselat. Başlığın İngilizcesi: Yazar %23. Gül Bahçesinden Mektuplar. Yine mektup aldım gül yüzlü yardan Alıp okur iken dil ataşlandı Dedim cevabımı yazam gönderem Kalemim tutuştu el ataşlandı. Hamdulillah o yarim sefa gelmiş Şu benim halimden anlamış bilmiş Bir... Osmanzade Hüseyin Vassaf. Hüseyin Vassaf, tasavvuf edebiyatı tarihimiz ve mutasavvıfların tercüme-i hallerine dair yazmış olduğu eserleriyle kültür tarihimizin son dönemlerine dair önemli bilgiler veren... Gazeteci Mehmet Gündem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yazılanlardan en ilginç olanları seçti... Köşk'e gelen ilginç mektuplar ve Gül'ün yanıtları şöyle: Evlilik için siz ikna edin. Osmanzade Hüse...