Fetih Suresi Tefsiri

Prof. Dr. Davut Aydüz

Fetih Suresi Tefsiri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-05-10
YAZAR Prof. Dr. Davut Aydüz
ISBN 9752786691
DOSYA FORMATI 5,57 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hz. Ömer (radıyallahu anh), Resûlullah’ın (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle dediğini rivayet etmiştir:“Dün gece bana öyle bir sûre vahyedildi ki o benim için, bütün dünyadan ve dünyada olan her şeyden daha sevimlidir: O sûre: “İnnâ fetehnâ…” sûresidir.” (Buhârî, tefsîr 48/1)Birçok kişinin ezbere bildiği ve son üç âyetinin öğlen namazlarından sonra aşir olarak okunduğu Fetih sûresi, Yüce Allah’ın Peygamberimiz’e ve Müslümanlara lütfettiği Hudeybiye Barışı şeklinde tezahür eden o büyük fetihten bahsetmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Fetih Suresi Tefsiri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Fetih Suresi Tefsiri.

...dirildiğini haber verdi. FETİH SURESİ ... Fetih Suresi Tefsiri Faruk Gürbüz ... . Tefsir Nisan 14, 2018. Bismillâhirrahmânirrahîm. Bu münâsebetle buna böyle Fetih Sûresi ünvânı verilmiştir. Bu mübârek sûrenin başlıca konuları şunlardır FETİH SURESİ. Medine'de inmiştir. 29 âyettir. Takdim. Âyetlerin Tefsiri. 1. Ey Muhammedi Sana Mekke'nin fethini, apaçık bir fetih olarak nasip ettik. Elmalı Tefsiri. 1- Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsan ettik. fetihlerinden herbiri bunun altında b ... Fetih Suresi - Fetih Suresi Meal Ve Tefsiri ~ Kuaza ... . fetihlerinden herbiri bunun altında bir şubesi sayılacak bir şekilde vaad edilmiş oluyordu ki sûrenin başı bunu ilâhî bir dil ile açıklamaktadır. Seyyid Kutub Fizilalil Kuran Tefsiri. İbni Kesir Tefsiri. Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri. Adı: Surenin adı, ilk ayeti olan "Ey Peygamber biz sana apaçık bir fetih kapısı açtık," ayetinden alınmıştır. << Önceki Konu Sonraki Konu >>. Taberi Tefsiri - FETİH Suresi. Sure-i celile, Muhammed ümmetinin üstün vasıflar...