Dağların Gazeli Maraş

Dağların Gazeli Maraş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-02-03
YAZAR
ISBN 9750818929
DOSYA FORMATI 9,68 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Evliyâ Çelebi’nin şiirsel bir dille ve hayranlıkla anlattığı Maraş, gerçekten “dağlar ile kilitlenmiştir”. Maraş’ın şiiri de, kesif bir sessizliğin hüküm sürdüğü, dört yanını saran dağlarında gizli olsa gerek. Dağların Gazeli Maraş’ta şehri kronolojik açıdan geçmişinden bugüne kadar değerlendirmeyi değil, kültür tarihi ve mirasına odaklanan bir bakışla ele almayı hedefledik.Filiz Özdem’in hazırladığı, Yapı Kredi Yayınları’nın on sekizinci şehir monografisi Dağların Gazeli Maraş’a, fotoğraflarında insan dokusunu çok seven Tahsin Aydoğmuş’un gözünden bakacaksınız. Değerli katkılarıyla kitabımıza bir boyut kazandırdı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dağların Gazeli Maraş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dağların Gazeli Maraş.

...jik açıdan geçmişinden bugüne kadar değerlendirmeyi değil kültür tarihi ve mirasına odaklanan bir bakışla ele almayı hedefledik ... Dağların Gazeli Maraş - Filiz Özdem | Yeni ve İkinci El Ucuz Kitabın A ... . Filiz Özdem. Evliya Çelebi'nin şiirsel bir dille ve hayranlıkla anlattığı Maraş, gerçekten "dağlar ile kilitlenmiştir". Maraş'ın şiiri de, kesif bir sessizliğin hüküm sürdüğü... Dağların Gazeli Maraşta şehri kronolojik açıdan geçmişinden bugüne kadar değerlendirmeyi değil, kültür tarihi ve mirasına odaklanan bir bakışla ele almayı hedefledik.Filiz Özdemin hazırladığı... Filiz Özdem. Kitap Tanıtımı. Evliya Çelebi'nin şiirsel bir dille ve hayranlıkla anlattığı Mara ... Kahramanmaraş- Dağların Gazeli Maraş | Forum ... .Filiz Özdemin hazırladığı... Filiz Özdem. Kitap Tanıtımı. Evliya Çelebi'nin şiirsel bir dille ve hayranlıkla anlattığı Maraş, gerçekten "dağlar ile kilitlenmiştir". Maraş'ın şiiri de, kesif bir sessizliğin hüküm sürdüğü... Dağların Gazeli Maraş'ta şehri kronolojik açıdan geçmişinden bugüne kadar değerlendirmeyi değil, kültür tarihi ve mirasına odaklanan bir bakışla ele almayı hedefledik. Dağların Gazeli Maraş'ta şehri kronolojik açıdan geçmişinden bugüne kadar değerlendirmeyi değil kültür tarihi ve mirasına odaklanan bir bakışla ele almayı hedefledik....