Kur'an'da Kalb ve Mühürlenmesi

Yrd. Doç. Dr. Yener Öztürk

Kur'an'da Kalb ve Mühürlenmesi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-05-21
YAZAR Yrd. Doç. Dr. Yener Öztürk
ISBN 9758642332
DOSYA FORMATI 9,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kul, günahlarının karanlığında yürümeye devam ettikçe temelde safvet ve samimiyete proglanmış olan kalbi kararmağa başlar.Sonunda öyle bir an gelir ki, kalbi bütünüyle karardığı için o yalnızca baş gözüyle görüp, baş kulağıyla duyduklarını gerçek olarak algılamaya başlar ve neticede yalnızca hevadan ibaret bir varlık haline gelir.Başlangıçta silinmesi mümkün olan bu leke, zaman geçtikçe, günah arttıkça silinmesi mümkün olmayan bir tabiata bürünür.Artık ne içindeki küfrün çıkmasına ne de imanın nüfusuna bir yol kalır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur'an'da Kalb ve Mühürlenmesi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur'an'da Kalb ve Mühürlenmesi.

...arın kalplerini ve gözlerini" diyerek çoğul kullanıyor da, "kulağına" diyerek kulağı tekil kullanıyor? Kur'an'da kalb körlüğünden (el-Hac 22/46), kalb kasvetinden ve taşlaşmış yüreklerden (el-Bakara 2/74; el-Mâide 5/13; el-En'âm 6/43; ez-Zümer 39/22) bahsedilmiş; kalblerin mühürlenmesi (el-Bakara ... Kuran-ı Kerimde Kalplerin Mühürlenmesi | Hadislerde... ... ... Bu düzeni kuran güç ve irade, varlıklara mahiyet ve özelliklerini veren yaratıcıdır. Kalp ve gözün mühürlenmesi Allah'a isnad edilirken, gözlerdeki perde isnad edilmemiştir. (hadislerle kur'an-i kerim tefsiri-ibn kesir-c2-çağrı yayınları-syf.182). kalpler ... Kuranda Kalb ve Mühürlenmesi %17 İndirimli Yener Öztürk ... . Kalp ve gözün mühürlenmesi Allah'a isnad edilirken, gözlerdeki perde isnad edilmemiştir. (hadislerle kur'an-i kerim tefsiri-ibn kesir-c2-çağrı yayınları-syf.182). kalpler...