Türkiye'deki Türk Dünyası

Prof. Dr. Ertuğrul Yaman

Türkiye'deki Türk Dünyası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1998-02-01
YAZAR Prof. Dr. Ertuğrul Yaman
ISBN
DOSYA FORMATI 11,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyada hiçbir millet, Türk milleti kadar yeryüzüne yayılmış değildir. Bu yayılma, doğrudan doğruya Türk'ün dur durak bilmeyen hareketli ruhuyla bağlantılıdır, Çin'den Balkanlar'a; Rusya bozkırlarından Afrika çöllerine kadar uzanan alanlarda bu milletin ayak izlerini bulmak mümkündür.Birbirinden çeşitli sebeplerle uzakta kalan Türk milletinin mensupları, birbirleriyle ilişkilerini hiçbir zaman kesmemişlerdir. Türk boyları arasında gidiş gelişler daima olmuştur. Özellikle, İdil-Ural ve Türkistan Türklerinden pek çok aydın, 19. yüzyıldan itibaren Türkiye'ye gelmiştir. Bu aydınların Türkiye'ye gelişi hem Türk boyları arasındaki ilişkileri güçlendirmiş hem de Türkiye Türklerine bazı konularda ışık da tutmuştur.İşte bu eserde, Türkiye'ye bir şekilde gelmiş, yaşamış, eğitim görmüş olan Türk dünyasının pek çok aydın, bilim adamı, fikir adamı ve mücahidinin fotoğraf, hayat hikâyesi, eserleri ve eserlerinden örnekleri bulacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye'deki Türk Dünyası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye'deki Türk Dünyası.

...ardeştir! Türk Dünyası - Turan İlleri ... Türk Dünyası | Stratejik Ortak ... . Ancak KKTC Türkiye'nin dışında başka ülkeler tarafından tanınmadığı için Birleşmiş Milletler Teşkilatında altı Türk devleti temsil edilmektedir. Türkiye'de yaşayan soydaşlarımızın hayatlarından kesitler "Türkiye'de Türk Dünyası"nda ekranınıza geliyor. Türkiye'nin Türk Dünyası İçindeki Yeri ve Önemi. Bu yüzölçüme Doğu Türkistan ve Türkiye de (814.578 Km2.) ilave edilirse, Türk Dünyası ... TASAM | Türkiye - Türk Dünyası Arasındaki Eğitim İlişkileri ... .578 Km2.) ilave edilirse, Türk Dünyası'nın toplam nüfusu 10,5 milyon km2.yi bulur. Türk dünyası,...