Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler

Ali b. Ebi Talib

Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-05-01
YAZAR Ali b. Ebi Talib
ISBN 6055457648
DOSYA FORMATI 6,94 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hazreti Ali (ra), bütünüyle beşeriyetin en seçkin kişiliklerinden biridir. İslam tarihinin en güzide şahsiyetlerindendir. O mümtaz şahsiyetin bütün Müslümanların gönüllerindeki müstesna yerini dünya var oldukça muhafaza edeceği kuşkusuzdur. Hazreti Ali, İslam tarihine mal olmuş bir kahramandır. İslam toplumunun büyük teveccüh gösterdiği bir bilgelik abidesidir. İlim şehrinin kapısıdır. Bir söz üstadıdır. Hayatın her alanında hayranlık uyandıran özelliklerine şairlik de eklenmiştir. Onun şiirleri bütün yönleriyle hayatın en sade ve en gerçekçi yorumlarıdır. Bunun tanığı ise ondan intikal etmiş olan divanıdır.Osmanlı sahasında Hazreti Ali’nin divanı üzerine yapılan en önemli çalışma, Müstakimzade’nin yaptığı çeviri ve şerhtir.Şemsettin Sami de günümüz insanı için çok daha faydalı olacağı kanaatiyle hikmet ve hakikat konulu şiirlere ağırlık vermek suretiyle Müstakimzade’nin yaptığı çeviri ve şerh çalışmasını esas alarak Hazreti Ali’nin divanından bir seçki yapma yoluna gitmiştir.Bu neşrin amacı da Şemsettin Sami’nin yaptığı çalışmayı günümüze taşıyarak o yüce şahsiyetin sahip olduğu ilmî derinliğin ve gerçek manada söze hakim olan şairlik yönünün daha iyi bilinmesine katkıda bulunmaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler.

...9.95 TL. Bunun tanığı ise ondan intikal etmiş olan divanıdır ... Ali B. Ebi Talib Divanı, Ali B. Ebi Talib - Calibro Mağaza ... . Osmanlı sahasında Hazreti Ali'nin divanı üzerine yapılan en önemli çalışma, Müstakimzade'nin yaptığı çeviri ve şerhtir. ...yaptığı çeviri ve şerh çalışmasını esas alarak Hazreti Ali'nin divanından bir seçki yapma yoluna gitmiştir. B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler İlk Harf Yayınevi, Ali b. Ebi Talib, İlk Harf Yayınevi, Ali B... Alış-Veriş Listeme Ekle. Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmel ... Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler - Ali B. Ebi Talib - kitapoba.com ... ... Alış-Veriş Listeme Ekle. Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler. Osmanlı sahasında Hazreti Ali'nin divanı üzerine yapılan en önemli çalışma Müstakimzade'nin yaptığı çeviri ve şerhtir. 1 Alî b. Ebî Tâlib Divanı kerremallâhu vechehu ve radiyallâhu anhu -Seçmeler-2 Al&i...  Seçmeler. seçki yapma yoluna gitmiştir. İçerik itibariyle Hazreti Ali'nin divanı iki kısmı ayrılabilir. İLK HARF YAYINEVİ tarafından yayınlanan Ali B. Ebi Talib Divanı - Seçmeler kitabını okumak ister misiniz? Ali b. Ebi Talib imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bunun tanigi ise ondan intikal etmis olan divanidir. Osmanli sahasinda Hazreti Ali'nin divani üzerine yapilan en önemli calisma, Müstakimzade'nin yaptigi ceviri ve serhtir. 21 TL. Bunun tanığı ise ondan intikal etmiş olan divanıdır. Osmanlı sahasında Hazreti Ali'nin divanı üzerine yapılan en önemli çalışma, Müstakimzade'nin yaptığı çeviri ve şerhtir. Yazar: Ali b. Ebi talib. Derleme: Eyyüp tanrıverdi, prof. Osmanlı sahasında hazreti ali'nin divanı üzerine yapılan en önemli çalışma müstakimzade'nin yaptığı çeviri ve şerhtir. Ali b.Ebi Talib Divanı. Hazreti Ali (ra), bütünüyle beşeriyetin en seçkin kişiliklerinden biridir. Osmanlı sahasında Hazreti Alinin divanı üzerine yapılan en önemli çalışma, Müstakimzadenin yaptığı çeviri ve... ...ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Ali B. Ebi Talib Divanı kitabına benzeyen kitaplar. Kitabı satın al sponsorlu. Adı: Ali B. Ebi Talib Divanı. Yazar: Nevzat H. Yanık. Yazar Adı : Alî b. Ebî Tâlib. Mütercim Adı : Eyyüp Tanrıverdi, Dr. Hulusi Kılıç. Osmanlı sahasında Hazreti Ali'nin divanı üzerine yapılan en...