Müşteri Sadakati

Dr. Murat Selim Selvi

Müşteri Sadakati
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-01
YAZAR Dr. Murat Selim Selvi
ISBN 9758969944
DOSYA FORMATI 3,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eserin bir taraftan firmalarda çalışan personelin satış ve pazarlama yetilerine katkı sağlayabileceği diğer taraftan pazarlama anabilim dalında bilimsel çalışmalar yapan değerli genç akademisyenlere konu ile ilgili kaynak oluşturabileceği düşünülmektedir.Kitapta başlangıç olarak ana hatlarıyla; sadakat, müşteri sadakati ve önemi, boyutları, sadakat dü-zeylerine göre müşterileri bölümleme konularına yer verilmiştir. Müşteri sadakatine ilişkin farklı tanımlar ile birlikte müşteri sadakatinin işletmeler için önemi, sadakatin boyutları ve türleri ile ilgili literatür yer almaktadır. Kitabın ilerleyen kısımlarında ise müşteri sadakati oluşturma kapsamında müşteri sadakati oluşturmayı etkileyebilecek faktörler, müşteri sadakatini azaltabilecek faktörler, müşteri sadakati oluşturma stratejileri ve araçları işlenmiştir. Bununla birlikte müşteri sadakati ve ilişki kalitesi kapsamında müşteri sadakati ile güven, taahhüt, hizmet kalitesi ve memnuniyet arasındaki ilişkiler incelenmiştir. Ayrıca müşteri değeri, müşteri şikâyetleri ve işletme imajının müşteri sadakatindeki yeri ve önemi ile müşteri sadakatinin değişim engelleri ile ilişkisi yine bu kısımda yer almıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Müşteri Sadakati i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Müşteri Sadakati.

...de müşteri sadakati oluşturmak. fazla alternatifi olduğu günümüzde bunun gibi müşteri sadakati manevraları yapmanız zorunlu hale gelmiştir diyebiliriz ... Müşteri Sadakati Nasıl Geliştirilir? - Biggloyalty Türkiye ... . Müşteri Sadakatinin Etkileri Müşteri sadakati özellikle işletmeler üzerinde şu etkileri yaratır:  Müşteriyi elde tutma : Sadakatin ilk ve temel etkisidir. İnsanların tek bir tuş ile sınırsız bir dataya ulaşabildiği bu internet çağında müşteri sadakati ve çevrimiçi müşteriyi elde tutmak hiç bu kadar önem arz etmemişti. Müşteri sadakatini hafife almayın Başarılı bir pazarlama stratejisi müşterileri kapıdan içeri sokar, fakat ancak başarılı bir müşteri sadakati st ... Müşteri Sadakati Programında Temel Stratejiler | Kobi Vadisi ... . Müşteri sadakatini hafife almayın Başarılı bir pazarlama stratejisi müşterileri kapıdan içeri sokar, fakat ancak başarılı bir müşteri sadakati stratejisi müşterileri içeride tutar. WordPress Shortcode. Link. Müşteri Sadakati. 1,832 views. Share. 21. Müşteri Sadakati ve Kârlılık • Müşteri sadakati hem pazarlama hem de genel maliyetleri azaltıcı etkiye sahiptir. Artık pazarlamanın odak noktası müşteri sadakati olmaya başladı. Yurtdışında markalara, ömür boyu bağlı müşteriler oluşturabilmek için "Life Time Customer" adı altında birçok çalışma yapılıyor. Algılanan müşteri sadakati; müşterinin tutumu, fikirleri ve tatmin gibi duygulara dayanmaktadır. Algılama ölçümlerinde müşteri sadakati genellikle tatmin şekinde gösterilmektedir....