Gecenin Ucunda

Peride Celal

Gecenin Ucunda
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Peride Celal
ISBN 9755106571
DOSYA FORMATI 11,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Değerli yazarımızın bu romanı ilk kez 1963 yılında ve Gecenin Ucundaki Işık adıyla yayınlanmıştı. Peride Celal, bunca yıl sonra romanını yeniden gözden geçirip günışığına çıkarırken, bize şunları söyledi:"Roman 1963'te çıkmış. Adını kısaltmakla iyi yaptığımı sanıyorum. Bu romanın yazıldığı yıllarda gençtik, inançlıydı, ışığa varabileceğimizi sanıyorduk. Işık, özgürlük, uygarlık, insanlık demekti; bir umuttu. Kırk yılı aşkın bir zaman içinde ışığı arayıp durduk. Ve o, sönükleşerek uzaklaştı bizden. Yüksek kat burjuvazisi, sahte dindarlar, çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen politikacılar, parlak yaşamlar içine düşürdükleri genç insanları daha da kolay avlıyorlar günümüzde. Romanın kahramanı Macide, aşka sırtını çevirip kendisine ve çocuğuna yeni bir hayat yaratıp insanca bir dünyaya kavuşmak çabasında başarılı olabilecek mi? Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. Öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gecenin Ucunda i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gecenin Ucunda.

...ım en güzel aşk romanıdır.". Kuşkuluyum ... Peride Celal - Gecenin Ucunda › Ücretsiz PDF E-Kitap İndir, Kitap... ... . Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. Öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır.". Gecenin Ucunda İlk defa 1963'te ve Gecenin Ucundaki Işık adıyla yayımlanan bu romanı 196'da gözden geçirip tekrar Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı ay ... Gecenin Ucunda - Peride Celal -Halkkitabevi ... . Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. öyle olması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bana kalırsa, bu roman yazdığım en güzel aşk romanıdır." Kitap Adı: Gecenin Ucunda Yazar: Peride Celal Yayıncı: Can Yayınları Sayfa Sayısı: 649. Kuşkuluyum. Gecenin Ucunda, büyük bir aşk romanı aynı zamanda. Bunu da eklemeliyim. İlk defa 1963'te ve Gecenin Ucundaki Işık adıyla yayımlanan bu romanı 1996'da gözden geçirip tekrar günışığına çıkarırken şöyle demişti Peride Celal: Adını kısaltmakla iyi yaptığımı sanıyorum....