Zaman Sarmaşığı

Kibar Ayaydın

Zaman Sarmaşığı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-08-15
YAZAR Kibar Ayaydın
ISBN 6054336500
DOSYA FORMATI 11,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Her okuma, insanın kendine, çevresine ve olaylara karşı geliştirdiği yeni bir duruşun adıdır.Okuduklarını kendine katan, onlardan yeni heyecan solukları devşirebilen “has okur” ise muhasebe, kritik etme, olaylar arasında sebep-sonuç ilişkisi kurabilme; inşâ ve icra gibi pek çok haslete de zamanla sahip olur.Zaman Sarmaşığı, kitapların ikliminde dolaşan bir kalemin, bazen anıya bazen de sohbete kaçan yazılarını içeren bir deneme kitabıdır. Okumak ve yazmak fikir hayatının devamlılığını sağlayan temel unsurlardır. Kitapta kaleme alınan yazılar “şuurlu bir dikkatin” neticesinde vücut bulmuş şimdi ve geleceğe dair söylemleri olan bir zihnin, düşünce temrinlerini içerir.Zaman sarkacı yaşadığımız zamanın varlığına ulaştıran bütün birikimlerdir. Şuurlu ya da şuursuz belleğin mazi ve müstakbel arasında kurduğu bu köprü, üzerinde taşıdıklarıyla insanı hayata bağlar. Bu bazen tayy-ı zaman bazen de tayy-ı mekân olarak yapılır. İnsan zaten bütün birikimleriyle zaman karşısında hem etken hem de edilgen bir konumda değil midir?Ne diyordu Tanpınar,Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpâre, geniş bir ânınParçalanmaz akışında.Hz. Mevlâna “Kendi aslından ayrılmış olan herkes vaktiyle orada geçirmiş olduğu zamanı hasretle arar” der. Dolayısıyla zamanın yaratılışla birebir bağlantısı vardır. Zaman, ontolojik varlığımızı adeta bir sarmaşık gibi sarıp sarmalamıştır. Zamana yemin eden “Yüce Kudret”, zamanı şahit olarak gösterir. Zaman, İlahî bir iradeyle yaratılmıştır ve yaratılmış olan her şey, özlerini muhafaza eden sırlı birer ayna gibidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Zaman Sarmaşığı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Zaman Sarmaşığı.

... yazılarını içeren bir Zaman sarkacı yaşadığımız zamanın varlığına ulaştıran bütün birikimlerdir ... Zaman Sarmaşığı Kibar Ayaydın ... . Zaman Sarmaşığı, kitapların ikliminde dolaşan bir kalemin, bazen anıya bazen de sohbete kaçan yazılarını içeren bir deneme kitabıdır. Okumak ve yazmak fikir hayatının devamlılığını sağlayan temel... Zaman Sarmaşığı, kitapların ikliminde dolaşan bir kalemin, bazen anıya bazen de sohbete kaçan yazılarını içeren bir deneme kitabıdır. Kibar Ayaydın. Her okuma, insanın kendine, çevresine ve olaylara karşı geliştirdiği yeni bir duruşun ad ... Zaman Sarmaşığı, Kibar Ayaydın » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Kibar Ayaydın. Her okuma, insanın kendine, çevresine ve olaylara karşı geliştirdiği yeni bir duruşun adıdır. Okuduklarını kendine katan... 14.40 TL. Zaman Sarmaşığı, kitapların ikliminde dolaşan bir kalemin, bazen anıya bazen de sohbete kaçan yazılarını içeren bir deneme kitabıdır. 9786054336500. 768947. Zaman Sarmaşığı. Romantik Kitap. 16.67. 28 Haziran 2009 Zaman Sarmaşığı 3 iLkEsU. Üç altın tepsi göğe doğru.. hepsi tunçtan bilekliklerle bağlanmış zaman yarası kadın teni şimdi konak avlusunda yağmur damlalarını ezen çatışma kaçkını......