Türk Runik Kaynakçası

Prof. Dr. Erhan Aydın

Türk Runik Kaynakçası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-02-01
YAZAR Prof. Dr. Erhan Aydın
ISBN 9756467274
DOSYA FORMATI 12,58 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Orta Moğolistan bozkırlarından Doğu Avrupa'ya kadar uzanan büyük bir coğrafyada runik harfli metinler bulunmaktadır. Bunların büyük bir bölümü bulunduğu yerde durmakta, bir bölümü de çeşitli müzelerde korum altında bulunmaktadır.Türk Runik Kaynakçası sadece Kök Türk döneminden kalan yazıtları değil bütün runik harfli metinler üzerindeki çalışmaları bir araya getirmeyi amaç edinmiştir. Yıllara göre dizilen kaynakçada aranan bilginin kolaylıkla bulunabilmesi için dort farklı dizin hazırlanmış ve okuyucunun hizmetine sunulmuştur.Kitabın adındaki runik kelimesinin eski Türk alfabesinin run kökenli olup olmadığı savıyla ilgisi ilgisi bulunmamakta olup yalnızca daha genel bir ad ile kitabın içeriği hakkında fikir verilmeye çalışılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Runik Kaynakçası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Runik Kaynakçası.

...da Trk runik harflerierevesinde yaplan almalar bir araya getirilmiti ... Appendix I to turkic runic bibliography
türk runik... ... . Trk Runik Kaynakasna Ek I 553. Turkish Studies. Türk Runik Kaynakçası. Türk Runik Kaynakçası. Yazar: Doç. Dr. Erhan Aydın Yayinevi: KaraM Araştırma ve Yayıncılık. 2008 ylnn ilk gnlerinde yaymlanan TrkRunik Kaynakas adl kitabmzda Trk runik harflerierevesinde yaplan almalar bir araya getirilmiti. Trk Runik Kaynakasna Ek I 553. Turkish Studies. ABSTRACT In our book named Turkic Runic Bibliogra ... TUR149 Türk Dili Tarihine Giriş: Köktürkçe Üzerine Çalışmalar ... . Turkish Studies. ABSTRACT In our book named Turkic Runic Bibliography (Türk Runik Kaynakçası), which was published in early 2008, we put together articles on Turkic runic letters. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Türk Runik Kaynakçası. Yazar. Erhan Aydın. Anasayfa. Türk Runik Kaynakçası. Türk Runik Kaynakçası. Karam Yayıncılık. Basım Yılı: 2008. ‹ › AYDIN, Erhan, Türk Runik Kaynakçası, Karam Araştırma ve Yayıncılık, Çorum, Şubat 2008, 197 s. Kaynakçalar bilim dünyasında önemli ve çalışma yapanlara büyük kolaylık sağlayan eserlerdir. Abstract | Full Text. In our book named Turkic Runic Bibliography (Türk Runik Kaynakçası), which was published in early 2008, we put together articles on Turkic runic letters. Türk Runik Kaynakçası. Yazar. Erhan Aydın....