Boğaz'ın Beş Efendisi

Artun Ünsal

Boğaz'ın Beş Efendisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-02-03
YAZAR Artun Ünsal
ISBN 9750818943
DOSYA FORMATI 9,51 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Artun Ünsal, Boğaz’ın Beş Efendisi’nde balıkları anlatıyor bize: Boğaz’ın sultanı lüferi, onsuz Boğaz’ın öksüz kaldığı palamutu, hunhar bir balık olan levreği, barbunyayı aratmayan tekiri, Boğaz’ın sadık yâri istavriti…Boğaz’ın bu ‘beşibiryerde’si, tarih boyu bizi beslemenin, damağımızı şenlendirmenin yanı sıra alışkanlıklarımıza, kültürümüze, başka bir deyişle, genlerimize dek işlemiştir. Çilingir sofralarından ziyafetlere, yoksulların masasından seçkinlerin mutfağına, daima aranan ‘derya kuzuları’dır. Dahası, musikimize, resmimize ilham veren, edebiyatımızda –şiirlerde, öykülerde, romanlarda– sözü edilen Boğaziçi’nin, eskiden olduğu gibi bugün de en sevilen ve pişirilmesi bile başlı başına bir sanat olan balıkları arasındadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Boğaz'ın Beş Efendisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Boğaz'ın Beş Efendisi.

...ndan seçmelerle başlayalım. Açık Radyo'nun 15 ... Boğaz'ın Beş Efendisi - Yapı Kredi Yayınları Sanat - Liman Kitap ... . yıldönümünde yayımlanan Açık Kitap'tan: "Geçen pazar 5 yaşında oğlumla Taksim'den tiyatro dönüşü iki katlı Taksim-Bostancı... Artun Ünsal'dan geldi. Artun Hoca, Bizans'tan Osmanlı'ya, Cumhuriyet'ten günümüze İstanbul'un balık ve balıkçılık kültürünü "Boğaz'ın Beş Efendisi" adıyla bir albümde buluşturmuş. Turna Yayınevi Tuti Kitap Tuti Kitap Tutku Tutku Yayınevi Tuva Tuva Kitap Tuva Yayıncılık Üç Dört Beş Yay. https://www.dehakitabevi.com/Bogazin-Bes-Efendisi ... Boğaz`In Beş Efendisi ... . https://www.dehakitabevi.com/Bogazin-Bes-Efendisi-Artun-Unsal,PR-256512.html. Erdoğanlar Dağıtım Toptan Online Kitap. 2018-2019 Eğitim öğretim yılının tüm eğitimci ve öğrecilerimize sağlıklı başarılı bir yıl olması... Boğaz'ın Beş Efendisi kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. BOĞAZ'IN BEŞ EFENDİSİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. ARTUN ÜNSAL kitapları ve YAPI KREDİ YAYINLARI 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Boğaz'ın Beş Efendisi hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Artun Ünsal, Boğaz'ın Beş Efendisi'nde balıkları anlatıyor bize: Boğaz'ın sultanı lüferi... Artun Ünsal - BOĞAZ'IN BEŞ EFENDİSİ kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. palamutu, hunhar bir balık olan levreği, barbunyayı aratmayan tekiri, Boğaz'ın sadık yâri istavriti... ...Beş Efendisi'nde de balıkları anlatıyor bize: Boğaz'ın sultanı lüferi, onsuz Boğaz'ın öksüz kaldığı palamutu, hunhar bir balık olan levreği, barbunyayı aratmayan tekiri, Boğaz'ın sadık yari istavriti... 58.98 TL. Ar...