ŞuraSubjekifliğinve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak

Ahmed Raysuni

ŞuraSubjekifliğinve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-09
YAZAR Ahmed Raysuni
ISBN 6055222260
DOSYA FORMATI 6,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Otoriterlik bir hastalıktır, istişare ise bunun önleyicisi ve tedavisidir.Bir yönetici, yönettiklerinin doğruluğundan veya yozlaşmasından sorumlu olduğu gibi, yönetilenler de yöneticilerinin doğruluğundan ve yozlaşmasından sorumludur. Başlangıçta otoriter olma arzusu veya niyeti olmayan nice otoriter vardır. Ancak otoriterizm, böyle bir kişiye serbest hükmetme yetkisi verilmesi halinde yavaş yavaş kök salar ve büyür. İktidar konumundaki bir kişi tek başına düşünür, emreder ve yasaklar, onun otoritesini kontrol edecek, ona tavsiyede bulunacak, yaptıklarına itiraz edecek birileri olmadan yönetirse, ilave olarak da böyle bir kişi tavsiye istediği zaman duyacağı şey, “Siz en iyisini bilirsiniz!” ve “Siz ne derseniz o!” olursa, bizler gibi insani zaaf ve zayıflıklara sahip olan bu kişinin neye dönüşmesi beklenir ki? Kur’an bize, Gerçek şu ki insan, kendini kendine yeterli görerek azar (Alak, 96/6-7) demiyor mu? Biz ondan giderek artan bir otoriterlik, kibir ve despotluk dışında ne bekleyebiliriz? Firavun’un kavmine, “Ben size kendi görüşümü söylüyorum ve yine size ancak doğru yolu gösteriyorum” (Mümin, 40/29) demesine sebep olan bu türden bir durum değil miydi? Firavun’un bu sözleri, başkalarıyla ilişki kurmada dayandığı prensibi yani kendi bakış açısına sorgusuz sualsiz güveni özetlemektedir....Hz. Muhammed’in peygamberlik mesajı ve dini hakkında bir şeyler duyan bir bedevi gelip onu sorduğunda, “Orada, ashabıyla birliktedir” cevabını alacak ve gruba yaklaştığında ise oradakilerden farklı, üstün konumda bir kimse göremeyince, şaşkınlık içinde; “Hanginiz Muhammed?” diye soracaktı!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz ŞuraSubjekifliğinve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap ŞuraSubjekifliğinve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak.

...eyicisi ve tedavisidir. Bir yönetici, yönettiklerinin doğruluğundan veya yozlaşmasından sorumlu olduğu gibi ... Şura Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak - Ahmed... ... ... Şura / Subjektifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Ahmed Raysuni kitapları ve Mahya Yayıncılık 2014 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6... Şûra; Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Ahmed Raysuni. Mahya Yayıncılık. 20.80 TL. Otoriterlik bir hastalıktır, istişare ise bunun önleyicisi ve ... Şura Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak ... . Ahmed Raysuni. Mahya Yayıncılık. 20.80 TL. Otoriterlik bir hastalıktır, istişare ise bunun önleyicisi ve tedavisidir. Bir yönetici, yönettiklerinin doğruluğundan veya yozlaşmasından sorumlu olduğu gibi... Şûra; Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Ahmed Raysuni. Mahya Yayıncılık. Ana Sayfa. İslam. Şura Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Şûra; Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Kitaplar dünyanın kapılarıdır. Şura Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak Üç kız kardeş ve internet kitabının varlığı için mücadele, lütfen web sitemizde durun. Şura : subjektifliğin ve bencilliğin tiranlığından kurtulmak. Başlık: Şura : subjektifliğin ve bencilliğin tiranlığından kurtulmak. Dil: Türkçe. Şûra; Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Şûra; Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Ahmed Raysuni. Mahya Yayıncılık. https://www.ikrakitabevi.com/urun/sura-subjekifligin-ve-bencilligin-tiranligindan-kurtulmak. Şura Subjektifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak. Satışta. Satış Fiyatı:26.00 TL. Şura : Subjektifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak Ahmed Raysuni indir PDF. Bütün kitaplar. 30 günlük deneme sürümü.. Şura Subjekifliğin ve Bencilliğin Tiranlığından Kurtulmak - Ahmed Raysuni. Bu ürünün fiyat bilgisi, resim, ürün açıklamalarında ve diğer konularda yetersiz gördüğünüz noktaları öneri formunu... 1 Bencillikten Kurtulmak. 1.1 Bencilliğin Sınırları Nasıl Belirlenir? Ego ya da bencillikten kurtulmak tam anlamıyla mümkün olmamakla birlikte kontrol altına alınabilir bir durumdur....