Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler

Dr. Hayati Bice

Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Dr. Hayati Bice
ISBN 9753890564
DOSYA FORMATI 10,4 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Geçtiğimiz yüzyılın başlarında Kafkasya’dan Anadolu’ya doğru gerçekleşen ve günümüz Türkiyesi’nin dini, etnik ve kültürel yapısında bile tesirleri süren göçler hakkında çok fazla şey bilinmemektedir. Bu kitap, göç olayını hikaye eden bir eser olmayıp bu ‘muazzam vakıa’nın oluşumunda rol oynayan ve arka planı teşkil eden gerçeklere ışık tutmaya çalışması ile, alanında Türkiye’de yayınlanan ilk eserdir.Günümüz dünyasının kısalan mesafeleri gözönüne alındığında, artık bize çok yakın olan Kafkasya’nın ve hattâ ötesindeki Türk Dünyası’nın bugünün anlaşılmasına yardımcı olacak verileri de içeren bu eseri değerlendirebilen okuyucu, Türkiye ve Türk Dünyası’nın yarınki ilişkilerini ilişkin söz söyleyebilmesi için gerekli donanıma sahip olabilme fırsatını da bulacaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler.

...ada 1858' den 1907 civarına kadar kafkasya'dan Osmanlı imparatorluğu' na olan göçleri ve gelen göçmenlerin ... Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler Dr. Hayati Bice İmzalı ... ... 9.28 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarında Kafkasya'dan Anadolu'ya gerçekleşen büyük göçü hikaye eden kitap, bu muazzam olayın metdana gelmesinde rol oynayan ve arka planı teşkil eden olaylara... Bice, Hayati (1991). Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler. Ankara: Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları. "Balkanlar'dan Anadolu'ya Yönelik Göçler (1878-1890)". Osmanlı Araştırmaları, 1, 137-190. Kafkasya'dan A ... 003_berber | 1877 S0NRASI KAFKASYA GÖÇLERİ ... . "Balkanlar'dan Anadolu'ya Yönelik Göçler (1878-1890)". Osmanlı Araştırmaları, 1, 137-190. Kafkasya'dan Anadolu'ya Göçler Hayati Bice. Anadoluya Anadoluya Göçler metdana Kafkasyadan ışık Hayati başlarında Hayati muazzam Vakfı eden planı Geçtiğimiz kitap, kitap... Geçtiğimiz yüzyılın başlarında Kafkasya'dan Anadolu'ya doğru gerçekleşen ve günümüz Türkiyesi'nin dini etnik ve kültürel yapısında bile tesirleri süren göçler hakkında çok fazla şey bilinmemektedir. Kafkasya ve Karaçay Türkleri, Divan-ı Hikmet Geçtiğimiz yüzyılın başlarında Kafkasya'dan Anadolu'ya doğru gerçekleşen ve günümüz Türkiyesi'nin dini, etnik ve kültürel yapısında bile tesirleri süren göçler hakkında çok fazla şey bilinmemektedir. 9.86 TL. Geçtiğimiz yüzyılın başlarında Kafkasya'dan Anadolu'ya gerçekleşen büyük göçü hikaye eden kitap, bu muazzam olayın metdana gelmesinde rol oynayan ve arka planı teşkil eden olaylara......