Suçun Derebeyleri

Jean Ziegler

Suçun Derebeyleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1999-01-01
YAZAR Jean Ziegler
ISBN 9756817054
DOSYA FORMATI 11,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Avrupa bir hayaletle yüz yüze: Örgütlü suç. İki yüzyıldan beri kıtamızda varlığını sürdüren demokratik toplumlar, bugün örgütlü suç babalarının tehdidiyle karşı karşıya. Komünizmin yıkılması, liberal ideolojiden kaynağını alan küreselleşme ve bazı devletlerin denetim görevini yeterince yerine getirmemesi, son 15 yılda yeni ve çok tehlikeli mafyaların ortaya çıkmasına yol açtı. Yeni babalar yüzlerinde bir maskeyle ilerliyor. Gölgede yaşıyorlar, adamları ve sahte kimlikleri var. Gerçek yüzlerini ve gerçek adlarını kimse bilmiyor. Hatta bazen de siyasal gücü ellerinde tutuyorlar. Jean Ziegler yardımcılarıyla birlikte gerçekleştirdiği araştırmalar sonucu suç ordusunun örgütlenmesini gün ışığına çıkardı. Suçun Derebeyleri'nde yer alan olaylar ve çözümlemeler, sayısız yargıç, polis, savcı ve tanıkla görüşmelere ve daha önce ulaşılamayan arşivlerdeki incelemelere dayanıyor. Ortaya çıkan bilanço korkunç. Jean Ziegler, Cenevre Üniversitesi'nde sosyoloji profesörü ve İsviçre Parlamentosu'nda milletvekili. İsviçre Daha Beyaz Yıkar Adlı kitabı daha önce Türkçede yayımlandı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Suçun Derebeyleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Suçun Derebeyleri.

...M. DOSTOYEVSKİ...Suç ve Ceza KİTABIN ÖZETİ : Dört aydır evin kirasını verememişti ... Derebeylik Nedir? Derebeylik Hakkında Kısaca Bilgi ... . Evin sahibi onu mahkemeye verecekti. Ali Cevat AKKOYUNLU ..Suçun Derebeyleri, Kitap Özetleri | By: (06/05/12) Görüntülenme: 726. F.M. DOSTOYEVSKİ...Suç ve Ceza KİTABIN ÖZETİ : Dört aydır evin kirasını verememişti. Kitaplığa Ekle. Suçun Derebeyleri. Jean Ziegler. Doğan Kitapçılık. Suçun Derebeyleri ile ilgili kitaplar. Değerlendirmeler. Alıntılar. Suç derebeyleri (*Dubai). Uzaklarda kalan ‘dost yüzlü ... Jean Ziegler - Suçun Derebeyleri - Demokrasiye Karşı Yeni Mafyalar... ... . Değerlendirmeler. Alıntılar. Suç derebeyleri (*Dubai). Uzaklarda kalan ‘dost yüzlü’ adamdan sitem dolu bir mektup aldı... Gözyaşı kiminin yüreğinden gelen ıslak sözler, suç derebeylerinin ise bir silahıydı... Ayrıca derebeylerinin zaman zaman krallarla savaşları ve derebeylerinin kendi aralarında mücadeleleri güvenlikle ilgili tedbirlerin arttırılmasını gerektiriyordu. Derebeylik Feodalizm. (tarih) Orta Çağda kendinden önceki köleci ve komünal toplum düzeninin yerine geçen ve üretimin temel olarak tarıma dayandığı toplumlarda toprak mülkiyetine sahip olup... Derebeyliklerinde askeri gücün sahibi kral ya da devlet değil derebeyleri idi bu durum derebeylerinin krala karşı çok fazla güçlenmesine ve askeri yapının kopuk bir şekilde oluşmasına neden olmuştur. Derebeylik ve yüzlerce terimin anlamlarını, açıklamalarını okuyabilirsiniz. İşte tam bu aşamada Osmanlı toplumunda, "derebeyleri" sahneye çıktı. Derebeylerin çoğu, ayan, voyvoda, mütesellim, eşraf ve muhassıl gibi resmi kimlikli kişilerden oluşuyordu....