Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi

Matthias Eckoldt

Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-04-16
YAZAR Matthias Eckoldt
ISBN 6050206371
DOSYA FORMATI 5,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ruh diye bir şey var mı yoksa tüm duygu ve düşüncelerimiz biyokimyasal süreçlerin eseri mi?İlkçağ filozoflarına göre duygu ve düşünceler vücutla birlikte yok olmuyordu; “ruh” aracılığıyla vücuttan ayrılıp havaya karışıyor, sonra da solunum yoluyla yeni bireylerin vücuduna girerek, onların duygu ve düşüncelerini oluşturuyordu. Ruh kavramı ortaçağda tektanrıcı dinlerin öğretileri içerisinde geçerliliğini korudu. İnsanın dış dünyayı nasıl algıladığını araştıran Rönesans bilginleri sinir sistemini keşfettiler. Aydınlanma düşünürleri insan vücudunda “ruhun evini” bulmaya çalıştılar. Sanayi çağında sinir sisteminin elektrikle çalıştığının keşfedilmesinden sonra çoğu bilgin ruh kavramını bir kenara bıraktı. Bugün modern bilim, sinir sisteminin nasıl işlediğini fizyoloji ve biyokimya terimleriyle tatmin edici biçimde açıklamış olsa da, duygu ve düşüncelerin nasıl oluştuğu, bilgilerin beyinde nasıl kaydedildiği ve anımsandığı sorularına tatmin edici yanıtlar bulabilmiş midir? Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi beynin beyni anlama mücadelesini tarihsel süreç içinde ortaya koyuyor.“Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek bulduğumuz formülleri güzelce ortaya koyuyor ve beynimizin çalışma şeklini açıklama iddiasında olan bu teorilerin ne kadar kuşkulu temeller üzerine kurulduğunu gösteriyor. Çok aydınlatıcı bir kitap!”Gerald Hüther, nörobiyolog ve İnsan Beynini Kullanma Kılavuzu adlı kitabın yazarı

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi.

...yokimyasal süreçlerin eseri mi? 16.40 TL ... Matthias Eckoldt - Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi ... . Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi beynin beyni anlama mücadelesini tarihsel süreç içinde ortaya koyuyor. "Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek... 8.40 €. Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi beynin beyni anlama mücadelesini tarihsel süreç içinde ortaya koyuyor. "Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek bulduğumuz... "Düşünme organımızın işleyişin ... Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi Matthias Eckoldt ... ... "Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek bulduğumuz formülleri güzelce ortaya koyuyor ve beynimizin çalışma şeklini açıklama iddiasında olan bu teorilerin ne kadar... Çok aydınlatıcı bir kitap!" Gerald Hüther, nörobiyolog ve İnsan Beynini Kullanma Kılavuzu adlı kitabın yazarı. Ruh diye bir şey var mı yoksa tüm duygu ve düşüncelerimiz biyokimyasal süreçlerin eseri mi? TÜRKİYE. Yayın Tarihi. Mayıs-2018. Baskı Sayısı. Çok aydınlatıcı bir kitap!" -Gerald Hüther, nörobiyolog ve İnsan Beynini Kullanma Kılavuzu adlı kitabın yazarı. Beynin ve Zihnin Kisa Tarihi beynin beyni anlama mücadelesini tarihsel süreç içinde ortaya koyuyor. Gerald Hüther, nörobiyolog ve Insan Beynini Kullanma Kilavuzu adli kitabin yazari. 14.25 TL. Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi beynin beyni anlama mücadelesini tarihsel süreç içinde ortaya koyuyor. "Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek... "Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek bulduğumuz formülleri güzelce ortaya koyuyor ve beynimizin çalışma şeklini açıklama iddiasında olan bu teorilerin ne kadar... Çok aydınlatıcı bir kitap!" -Gerald Hüther, nörobiyolog ve İnsan Beynini Kullanma Kılavuzu adlı kitabın yazarı. Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens, İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi - Yuval Noah HARARI. 15.20 TL. Beynin ve Zihnin Kısa Tarihi beynin beyni anlama mücadelesini tarihsel süreç içinde ortaya koyuyor. "Düşünme organımızın işleyişini açıklamak üzere antikçağdan bugüne dek... Matthias Eckoldt. Ruh diye bir şey var mı yoksa tüm duygu ve düşüncelerimiz biyokimyasal süreçlerin eseri mi?

İlkçağ filozoflarına göre duygu ve düş...