Baykan Sezer'e Armağan Baykan Sezer ve Türk Sosyoljisi İ.Ü. Sosyoloji Yıllığı 11

Baykan Sezer'e Armağan Baykan Sezer ve Türk Sosyoljisi İ.Ü. Sosyoloji Yıllığı 11
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-31
YAZAR
ISBN 9758334261
DOSYA FORMATI 10,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Her armağan kitabı bir yerde armağan edilen kişi için dikilen bir anıttır. Baykan Sezer'e Armağan kitabı da onun Türk sosyolojisi ve düşüncesi içindeki yerini anımsatmak isteyen bir kitaptır. Önemi Baykan Sezer'den gelmektedir. Kitabın yayını, öğrencilerinin "anıt hoca"larına karşı saygısını, belirli konu ve sorunlara olan ilgisini, hassasiyetini ve kararlılığını bildirmektedir. Baykan Sezer'e Armağan kitabı "ununu eleyip, eleğini duvara asmış" kişilere karşı bir saygı ve vefanın ürünü olarak ortaya çıkmış "resmi" kitaplardan değildir. Öyle de orta çıkmamıştır. Baykan Sezer'in buna ihtiyacı da yoktur. Ancak bizim onun çalışmalarına, önderlik özelliklerine ihtiyacımız vardır. Baykan Sezer ile ilişkimizin sürmesi Türk sosyolojinin evrensel konularda söz sahibi olmasının en temel yoludur....Baykan Sezer, Kemal Tahir'den derinden etkilenmesine karşı bağımsız düşünce yapısı olması itibariyle önemli bir entellektüeldir. Onun yazdığı metinlerin de dar siyasal örgüt tercihlerinin dışında olması yazdıklarının kendi kafasınca şekillenmesinin ve kendi doğrultusu çerçevesinde seyrettiğinin önmeli bir kanıtıdır. Burada söz konusu edildiği anlamın dışında da partilerden ve cemaatlerden bahsedilmesi halinde belki de Baykan Sezer'in bu tür kurumlarla bütünleşmiş aydınlardan çok daha özgün metinler yazdığının bir göstergesidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Baykan Sezer'e Armağan Baykan Sezer ve Türk Sosyoljisi İ.Ü. Sosyoloji Yıllığı 11 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Baykan Sezer'e Armağan Baykan Sezer ve Türk Sosyoljisi İ.Ü. Sosyoloji Yıllığı 11.

...rı ve sorunları üzerine görüşleri ve çözüm önerileri bulunan bir Türk sosyoloğudur ... Ufuk Özcan - Ertan Eğribel _ Baykan Sezer'e Armağan... ... . Sosyoloji Yıllığı - Kitap: 11 kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve Kızılelma Yayıncılık 2004 baskısı kitaplar ile ikinci Sosyoloji Yıllığı - Kitap: 11. 45,00 TL. "Baykan Sezer'le Türk Sosyolojisinin Kimlik Arayışı", Ufuk Özcan Ertan Eğribel, Editör, Kızılelma Yayıncılık, İstanbul, ss.214-221, 2004. ...Kadın Ressamlar, Özel Resim Atölyesi ve Resim Kurslarının Türk Resim ... Baykan Sezer'in Sosyoloji Anlayışı — E-Kitap — Turcademy ... .214-221, 2004. ...Kadın Ressamlar, Özel Resim Atölyesi ve Resim Kurslarının Türk Resim Sanatının Gelişim Sürecindeki Yeri", Ertan Eğribel-Ufuk Özcan , Editör, Kızılelma Yayıncılık, İstanbul, ss.530-545, 2004. Sosyoloji Yıllığı Kitap 11. Baykan Sezer´e Armağan kitabı da onun Türk sosyolojisi ve düşüncesi içindeki yerini anımsatmak isteyen bir kitaptır. Bu eserde, Türkiye'de ilk kez, Baykan Sezer'in sosyolojisi bütün yönleriyle ele alınmış, onun Batı sosyolojisine dair eleştirel duruşu ve Türk sosyolojisine ilişkin fikirleri kapsamlı bir biçimde işlenmiştir. Haz. Ertan Eğribel, Ufuk Özcan, Kızılelma Yay., İstanbul, 2003. Sosyoloji Yıllığı Kitap 11: Baykan Sezer'e Armağan, Baykan Sezer ve Türk Sosyolojisi, Yay. 15 Ocak 2017 Pazar. Türk Sosyologları: Baykan Sezer ve Şerif Mardin. Türk sosyolojisi için ayrı bir kişilik ve kimlik öneren Baykan Sezer...