Dolmalar Köfteler Şehri HalepHalep Beled-el Mehasi ve Kibeb

Gonca Tokuz

Dolmalar Köfteler Şehri HalepHalep Beled-el Mehasi ve Kibeb
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-10
YAZAR Gonca Tokuz
ISBN 6054325382
DOSYA FORMATI 11,16 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dolmalar ve Köfteler Şehri Halep hem şehrin havasını solutan, hem de lezzetlerini tanıtan bir ilkçalışma. Özgün sulu boya desenlerle renklenen kitapta Halep mutfağının en lezzetli yemeklerinin,kebaplarının, kadayıflarının tarifleri de bulunuyor.Ülkemizin en güzel yemeklerinin Arap kökenli olduğu söylenir. Kebaplar, dolmalar, köfteler, içli köfteler, şerbetli tatlılar gibi… Arap Mutfağı’nda da Halep’in bize daha bir yakınlığı vardır. Kapı komşusu Hatay’la hemen hemen aynıdır. Humus aynıdır, kadayıf aynıdır, kebaplar, kurabiyeler, ekmekler, zahter aynıdır. Hem de farklıdır…Daha bakirdir, daha tabiidir.Gaziantep ve Kilis Mutfakları üzerine yaptığı çalışmalarıyla tanıdığımız Gonca Tokuz dedesinin şehrinden sesleniyor bu kez. Dedesinin sesiyle hatırladığı anılarını, Halep’in o eski dar sokaklarını, Halepli güzel insanları, yemek kokularını, tatları anlatıyor. Gezi rehberlerine taş çıkartırcasına okuru bu şehrin en çarpıcı mekanlarında gezdiriyor. Halep’in en sevilen yemeklerini tarif ediyor. Bir yandan bizim yemeklerimiz bunlar; muhallabiya, muhammara, fasulliye, lebeniyye, mahluta, senbûsek, maklube, müceddera.Gonca Tokuz “Halep’in havasının letafetini hiçbir diyarda görmedim” diyen Evliya Çelebi’nin peşi sıra çıktığı Halep gezilerinde, on yıla yayılan bir zaman diliminde hazırladı bu kitabı.Ressam Ayşe Türemiş’in sulu boya desenleriyle renklenen eser hem şehri, hem de mutfağını tanıtan bir ilk çalışma.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dolmalar Köfteler Şehri HalepHalep Beled-el Mehasi ve Kibeb i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dolmalar Köfteler Şehri HalepHalep Beled-el Mehasi ve Kibeb.

... Yakın Tarih Yasin-i Şerifler Yemek Kitapları Yöntem ve Yaklaşımlar 2 ... Dolmalar ve Köfteler Şehri Halep; Halep Beled-El Mehasi ve Kibeb... ... . EL Reyonu Araç Gereç Bu Haftaya Özel. Dolmalar ve Köfteler Şehri HalepHalep Beled-el Mehasi ve Kibeb. Kebaplar, dolmalar, köfteler, içli köfteler, şerbetli tatlılar gibi Arap Mutfağında da Halepin bize daha bir yakınlığı vardır. Ülkemizin en güzel yemeklerinin Arap kökenli olduğu söylenir. Kebaplar, dolmalar, köfteler, içli köfteler, şerbetli tatlılar gibi Arap Mutfağında da Halepin bize daha bir yakınlığı vardır. 11.81.

Dolmalar ve Köfteler Şehri Halep hem şehrin havasını solut ... Dolmalar ve Köfteler Şehri HalepHalep Beled-El Mehasi ve Kibeb ... . 11.81.

Dolmalar ve Köfteler Şehri Halep hem şehrin havasını solutan, hem de lezzetlerini tanıtan bir ilk çalışma. Arap Mutfağı'nda da Halep'in bize daha bir yakınlığı vardır. TOKUZ, GONCA kitapları ve Hayy Kitap 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da. 231 sayfa. 16x23 cm TOKUZ, GONCA Dolmalar ve köfteler şehri Halep. 9786054325382. 431864. Dolmalar ve Köfteler Şehri Halep Halep Beled-el Mehasi ve Kibeb. Hayykitap. 11.53. Tüm kategorilerde 1-2-3-4-5 TL KİTAPLAR AİLE KİTAPLIĞI Bilim & Teknoloji CD & FİLM Dergi Dini Kitaplar EDEBİYAT-KİŞİSEL GELİŞİM Eğitim Kitapları KAMPANYALI KİTAPLAR KELEPİR & 2. EL... EL-Ezkar - Dualar ve Zikirler. Büyük Şafii İlmihali - el-Fıkhul - Men...