Yanya Sultanı

William Palmer

Yanya Sultanı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1997-01-01
YAZAR William Palmer
ISBN
DOSYA FORMATI 5,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tepedelenli Ali, günümüzden yüzyıl kadar öncesinin kanlı kahramanıydı. Batı dünyası, onun adını ürpertiyle anardı. Şehvet düşkünü, tedhişçi, kitle kıyımları düzenleyen biriydi. Buna karşılık şakacı ve şen kişiliğiyle, "tarihin en romantik canavarı" diye nitelendirilmekteydi. Bu nitelikleriyle Hugo'nun, Byron'un, Dumas'nın ilgilerini çekmiş, Macar rapsodilerine konu olmuştu. Onun hakkında şöyle denilecekti:"Tepedelenli, Shakespeare'den önce yaşamış olsaydı, güçlü adamların yazgıları, karakterleri ve çevrelerindeki yaşayış ve ölümlerle bu kadar ilgilenen şair, mutlaka Tepedelenli'yi de ele alacak ve ondan yararlanacaktı."Osmanlı tarihinin en kanlı sayfalarını romanlaştıran William Palmer'ın bu ilginç yapıtını, dilimize çeviri ustası Murat Belge kazandırmıştır. Beğenerek okuyacaksınız!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yanya Sultanı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yanya Sultanı.

... hemen önce Tepedelenli Ali Paşa açıkça sultana karşı isyan etti ... Arnavutluğu Tanıyalım "Yanya, Ergiri, Delvina" » Boşnak Medya ... . William Palmer. Tepedelenli Ali, günümüzden yüzyıl kadar öncesinin kanlı kahramanıydı. Batı dünyası, onun adını ürpertiyle anardı. Şehvet düşkünü, tedhişçi, kitle kıyımları düzenleyen biriydi. Ad: Yanya Sultanı, Yazar: William Palmer, Yayınevi: Doğan Kitap Yayınları, Çevirmen: Murat Belge, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap Tarih Kişiler, Sayfa Sayısı: 207, Dil: Türkçe, Yayın Tarihi: 1997... Yanya Sultanı, William Plomer. LOT NO: 825. Satış fiyatını gö ... YANYA - TDV İslâm Ansiklopedisi ... ... Yanya Sultanı, William Plomer. LOT NO: 825. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Yanya Sultanı Tepedelenli Ali Paşa. William Palmer Milliyet Yayınları. 9789753250429. 13219039. Yanya Sultanı Tepedelenli Ali Paşa. Bugün Arnavutluk sınırları içinde kalan Yanya şehri Osmanlı döneminde Tepedelenli Ali Paşa ile birlikte anılır. Hatta Osmanlı'ya isyan eden Tepedelenli, 'Yanya Sultanı' diye anılır. Start by marking "Yanya Sultanı Tepedelenli Ali Paşa" as Want to Read See a Problem? We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of Yanya Sultanı Tepedelenli Ali Paşa by... Yanya Sultanı /. Saved in: Bibliographic Details. Hikayemiz. 2000 yılından bu yana et ve et ürünleriyle Türkiye ve yurtdışı birçok ülkelerde hizmet veren sultan cheff şimdi de Etin Sultanı markasıyla müşterilerin et ve et ürünlerinin sipariş üzerine sağlıklı... Yanya Sultanı. KAPAT. İkinci El (Sahaf) Kitap. Yanya Sultanı. KİTAP-Yanya Sultanı-Tepedelenli Ali Paşa-William Palmer-Çeviri: Murat Belge. yanya sultanı. 3 beğenme. Kitap. yanya sultanı. Kitap. 3 kişi bu konuyu beğendi. Hakkındaki Yorumlar. Etiketler. William Plomer"in yazdığı Yanya Sultanı isimli eser 1972 yılında İstanbul"da basılmıştır. Çevireni Murat Belge"dir. Birinci baskı. Plomer'in "Yanya Sultanı" isimli kitabında hayatı ...