Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi

Erkan Tural

Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-21
YAZAR Erkan Tural
ISBN 9755338538
DOSYA FORMATI 5,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı bürokratları devlet katında yapılacak her türlü düzenlemeyi "tensikat" kelimesiyle karşılamıştır. Tensikat, bazen memur maaşlarının ayarlanması tenzilat olarak okuyun bazen de memurların kadrodan ihracı anlamında kullanılmıştır. Ancak Abdülhamit'in otuz üç yıllık iktidarı, 1908 Temmuz'unda yaşananların öncekilerle kıyas kabul etmeyecek derecede gerilimli geçmesine neden olmuştur. Devletin rejimi, Temmuz sonunda değiştirilmişti ve Eylül ayına gelindiğinde neredeyse tüm Abdülhamit Dönemi yöneticileri, isimleri Salnamelerde yer alan hatıralara dönüşmüştü. 1908 yazında tüm devlet dairelerini saran bürokratik reformla I. Dünya Savaşı'na kadar, Osmanlı memurlarının ve kurumlarının nasıl bir süreçten geçtiğine dair kapsamlı bir çalışma yapılmamıştır. Bu anlamda elinizdeki kitap, son dönem Osmanlı memurlarının iş hayatını reform planları çerçevesinde değerlendirirken kurumsal dönüşümlerden ne ölçüde etkilendiğini ortaya koymaya çalışmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi.

...r. Tensikat, bazen memur maaşlarının ayarlanması tenzilat olarak okuyun bazen de ... Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi 2. Meşrutiyet Dönemi'nde... ... ... Osmanlı Bürokrasisi ve Modernleşme. Yazan: Ömer Faruk Deliktaş. hem Osmanlı diplomatiği hem de bürokrasisinde yürütülen muamelelerin seyrinin tespiti açısından son derece önemlidir." Erkan Tural. Osmanlı bürokratları devlet katında yapılacak her türlü düzenlemeyi *tensikat* kelimesiyle karşılamıştır. Tensikat, bazen memur maaşlarının ayarlanması tenzilat olarak okuyun bazen de.. ... Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi - Erkan Tural -Halkkitabevi ... . Tensikat, bazen memur maaşlarının ayarlanması tenzilat olarak okuyun bazen de... Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi (II. Meşrutiyet Döneminde Bürokratlar, İttihatçılar ve Parlamenterler). Adı: Son Dönem Osmanlı Bürokrasisi. Yazar: Erkan Tural. İMGE KİTABEVİ YAYINLARI ...