İdeolojilerin Sonu Mu?

Ufuk Uras

İdeolojilerin Sonu Mu?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-31
YAZAR Ufuk Uras
ISBN 9759187446
DOSYA FORMATI 6,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Kitap, ideoloji üzerine bölgesel teori ya da alan teorisi araştırmasına girmekten çok, ideoloji kavramının ve doğal olarak bu pratiğin iktidar alanlarıyla ilişkisini anlamak ve ideolojinin yaşayan ağını kurmaya çalışmaktadır.Kapitalizmin hem çobanı, hem de koyunu yaratmasına rağmen, tarihsel süreç içinde özneler zaman zaman hakim, egemen ideolojik söyleme ihanet ediyorlar ve olgu ve süreçlere dışarıdan bakabiliyorlar. Bu durum özellikle geleneksel siyasetin son kullanım tarihinin dolduğu zamanlarda oluyor. Hokka ile yazı yazan kuşak ile bilgisayarı kullanan kuşak şimdi aynı zaman diliminde yaşıyor ve birinciler hala ikincilerin hayatını tayin ediyor."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İdeolojilerin Sonu Mu? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İdeolojilerin Sonu Mu?.

... gelen postmodernlik, sınıflı toplum ve ideolojilerin sonu yorumlamalarını getirir ... Cemil Meriç - İdeolojiler Çağının Sonu mu? (Umrandan Uygarlığa) ... . İdeolojinin sonu teziyle aynı zamanda yansız bilim ve teknoloji görüşü desteklendi. 15.12 TL. "Kitap, ideoloji üzerine bölgesel teori ya da alan teorisi araştırmasına girmekten çok, ideoloji kavramının ve doğal olarak bu pratiğin iktidar alanlarıyla ilişkisini anlamak ve ideolojinin... Cumhur ittifakı ve millet ittifakının temellerinde hangi siyasi ve sosyolojik parametreler var? Türkiye'de siyaseti hangi faktörler belirliyor? Sağ ve sol görüşlerin, ideolojilerin sonu mu geldi? ...bu çalışmasında bize, "ideoloji analizi" olarak "bizzat sosyal ilişkilerin anal ... İdeolojilerin Sonu Mu Kitabı ... ...bu çalışmasında bize, "ideoloji analizi" olarak "bizzat sosyal ilişkilerin analizi"ni sunuyor mu?.. " 'İdeolojilerin sonu' tezleri, sosyal ilişkilerin doğru bilincinin olabileceği varsayımına dayanıyordu. İdeolojilerin Sonu mu? "Kitap, ideoloji üzerine bölgesel teori ya da alan teorisi araştırmasına girmekten çok, ideoloji kavramının ve doğal olarak bu pratiğin iktidar alanlarıyla ilişkisini anlamak ve... 14.18 TL. "Kitap, ideoloji üzerine bölgesel teori ya da alan teorisi araştırmasına girmekten çok, ideoloji kavramının ve doğal olarak bu pratiğin iktidar alanlarıyla ilişkisini anlamak ve ideolojinin... İdeolojilerin Sonu mu? Yazan: minervadergi on 19 Aralık 20128 Mayıs 2016. Küreselleşme ile birlikte ideolojilerin sonu geldi mi yoksa ideoloji asla sonu gelemeyecek bir kavram mı? Son Baktığınız Ürünler ×. İdeolojilerin Sonu mu? ₺19,90. Sepete Ekle. Bu durum özellikle geleneksel siyasetin son kullanım tarihinin dolduğu zamanlarda oluyor. 15.32 TL. "Kitap, ideoloji üzerine bölgesel teori ya da alan teorisi araştırmasına girmekten çok, ideoloji kavramının ve doğal olarak bu pratiğin iktidar alanlarıyla ilişkisini anlamak ve ideolojinin... Müfîd arşivinde ara. Cemil Meriç - ideolojiler çağının sonu mu? Batı'nın nice ünlü sosyologlarına göre, ideolojiler çağı sona ermek üzeredir (mesela Raymond Aron, Daniel Bell). Kaynak : https://vahdetveintegral.wordpress.com/2011/09/29/ideolojinin-sonu-mu/. bu durumunun gerçekten de yine onun iddia ettiği gibi ideolojilerin sonu mu olduğu konusunu netleştirmek gerekir....