Ham Güç Petrol Politikaları ve Pazarı

Qystein Noreng

Ham Güç Petrol Politikaları ve Pazarı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2004-03-31
YAZAR Qystein Noreng
ISBN 9758651323
DOSYA FORMATI 5,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Petrol... Yüzyıllardır dünya politikasının şekillendiren, savaşlara yol açan, haritaların tekrar tekrar çizilmesine neden olan "kara büyü". Petrolün, yerin altında dururken de çıkarıldıktan sonra da siyaseti yönlendirici etkileri üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birisi olan "Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı", kapsayıcı bir perspektif ürünü..."Batılı petrol ithalatçıları için yönetimdeki bir kişi ya da aileyle muhatap olup onu yoldan çıkarmak veya yönlendirmek, ulusal çıkarları savunan daha karmaşık temsili kurumlarla ilişki içinde olmaktan çok daha avantajlı olmuştur. Batılı güçlerin petrol ihraç eden ülkelerde demokrasiyi desteklememelerinin, aksine kendi petrol çıkarlarını her tehdit ettiğinde demokrasiye aktif olarak muhalefet etmelerinin nedeni budur.""Gelişmiş kapitalist ekonomilerde organize olmuş ekonomi çevreleri, devleti kendi politik amaçları için kullanır. Orta Doğu petrol ihracatçısı ülkelerde devlet, özel sektörü kendi politik amaçları doğrultusunda kullanır. Bu rantiye ekonomilerinin temel unsurudur...""...Sadece Suudi monarşisinin ayakta kalabilmesi değil, mevcut petrol ve silah alım politikalarının sürekliliği ABD'nin daha fazla çıkarınadır. ABD için, Suudi Arabistan'ın demokrasi ve insan hakları konularındaki geçmişini görmezden gelmek, düşük petrol fiyatları ve büyük silah satışları için ödenen çok mütevazı bir bedeldir..."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ham Güç Petrol Politikaları ve Pazarı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ham Güç Petrol Politikaları ve Pazarı.

...iyaseti yönlendirici etkileri üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birisi olan "Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı" ... Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı ... ... Petrolün, yerin altında dururken de çıkarıldıktan sonra da siyaseti yönlendirici etkileri üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birisi olan "Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı"... 41 TL. Petrolün, yerin altında dururken de çıkarıldıktan sonra da siyaseti yönlendirici etkileri üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birisi olan "Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı"... 30.75 TL. Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı-Elips Kitap- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı tesl ... Oystein Noreng - Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı ... ... 30.75 TL. Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı-Elips Kitap- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Petrolün, yerin altında dururken de çıkarıldıktan sonra da siyaseti yönlendirici etkileri üzerine yapılmış en kapsamlı çalışmalardan birisi olan "Ham Güç: Petrol Politikaları ve Pazarı"......