Musa 1.Cilt - Mısır Prensi

Gerald Messadie

Musa 1.Cilt - Mısır Prensi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1999-01-01
YAZAR Gerald Messadie
ISBN 975313058
DOSYA FORMATI 12,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Musa, dünya tarihinin devlerinden biridir. Üç bin üç yüz yıl önce insanlığa sunduğu tektanrıcı inanç, üç büyük 'kitaplı' dinin anası olmuş, böylece, Doğu'nun ve Batı'nın kaderi, bir daha geri dönmemecesine değişmiştir. Kişiliği, Eski Ahit'in ilk beş kitabından analtıldığı biçimiyle bir efsane yaratmış ve efsane insan Musa'yı öylesine sarıp kuşatılmıştır ki, bazı tarihçiler onun bir 'mit' olduğu kanısına varmış, Musa'nın gerçekten yaşamış bir tarihi kişi olduğundan bile kuşku duymuşlardır. Gerald Messadie, işte onu, gündelik hayatındaki Musa'yı, bir roman örgüsü içinde hayata döndürüyor. Tarihi verilerin ışığında yaptığı tahminlere dayanarak Musa'nın kişiliğini ve yaşadığı düşünülen dönemi Mısır toplumundaki adaletsizlikleri, yolsuzlukları ve kavgaları da gözler önüne seriyor. Kitabın sonuna, Kitabı Mukaddes ve tarih bilgisinden yoksun okurun sorularına cevap verecek dipnot bölümü de eklemiş Messadie. Kitap, Musa hakkındaki bazı benimsenmiş hayalleri yıkacak, ama okurun çelişkide kaldığı noktalara da açıklık getirecektir. L'homme qui devient Dieu (Tanrılaşan İnsan) adlı seri romanıyla Fransa'da büyük başarı kazanan gerald Messadie, üretken ve parlak bir romancı olduğunu kanıtlamıştır. Dünya toplumları ve kültürlerine karşı bitip tükenmez bir merakı olan yazar, bilimsel bir gazetede 25 yıl boyunca yazı işleri müdürlüğü yapmıştır ve Messadie'nin tarihe olan sorgulamacı eğilimi ve derin bilgisi de bundan ileri gelir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Musa 1.Cilt - Mısır Prensi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Musa 1.Cilt - Mısır Prensi.

...d Messadie. Tarihi verilerin ışığında yaptığı tahminlere dayanarak Musa'nın kişiliğini ve yaşadığı düşünülen dönemi Mısır toplumundaki adaletsizlikleri, yolsuzlukları ve kavgaları da gözler önüne seriyor ... Musa 1. Cilt - Mısır Prensi Kitap ... . Cilt Durumu:Karton Kapak. ISBN-10:975313058. Tarihi verilerin ışığında yaptığı tahminlere dayanarak Musa'nın kişiliğini ve yaşadığı düşünülen dönemi Mısır toplumundaki adaletsizlikleri... Gerald Messad e Musa M s r Prensi 1 Cilt Milliyet Yay nlar pdf 78.188.63.237 Kütüphane 3 , Georges Ifrah Rakamların Evrensel Tarihi Cilt IV Uzak Doğudan Maya Ülkesine Bir İki Üç... 140414. 436824. Musa Mısır Prensi 1 ... Bir Kitap Okudum, Bir Cümle Yazmak İçin. ... ... Gerald Messad e Musa M s r Prensi 1 Cilt Milliyet Yay nlar pdf 78.188.63.237 Kütüphane 3 , Georges Ifrah Rakamların Evrensel Tarihi Cilt IV Uzak Doğudan Maya Ülkesine Bir İki Üç... 140414. 436824. Musa Mısır Prensi 1.Cilt. Milliyet Yayınları. 13.00. Musa Cilt 2 - Ulus Yaratan Peygamber. Musa Mısır Prensi (Cilt I), Gerald Messadie. LOT NO: 905. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Musa Mısır Prensi Cilt: 1 (Moise, Un prince sans couronne). Yazar. yaptığı tahminlere dayanarak Musanın kişiliğini ve yaşadığı düşünülen dönemi Mısır toplumundaki adaletsizlikleri, yolsuzlukları ve... Musa 1. Cilt - Mısır Prensi Gerald Messadie. Musa, dünya tarihinin devlerinden biridir. Üç bin üç yüz yıl önce insanlığa sunduğu tektanrıcı inanç, üç büyük 'kitaplı' dinin anası olmuş... Ürün Özellikleri. Yorumlar. Musa. Mısır Prensi 1.Cilt. Gerald Messadie. Ad Kitapçılık....