Hayal ve GerçekYirmi Beş Yıl Sonra Bizim Köy

Mahmut Makal

Hayal ve GerçekYirmi Beş Yıl Sonra Bizim Köy
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-11
YAZAR Mahmut Makal
ISBN 9750404450
DOSYA FORMATI 5,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Zamanımızda edebiyatın böylesine ancak ekmek gibi alınteriyle kazanılmış ve tadına varılmış bir kültürle varabiliyor. Mahmut Makal’ın düşüncesi iş ve gerçek kadar kitaplarla da yoğrulmuş. Ama kitaplar, birçok yazarımızda olduğu gibi, gerçeğin önüne perde çekecek yerde, mevcut perdeleri kaldırmaya yaramışlar. İşte akıyla karasıyla, zehiri balıyla, bizim köy: Okuyun bakalım, bizim demeye diliniz varacak mı?Sabahattin Eyuboğlu (Kitaplar dergisi)İnsan Hayal ve Gerçek’i okurken, bu notların bir bozkır köyünden alınmış intibalarla yazılmış olduğunu unutuyor da, hatırada manzara manzara, olay olay, hikâye hikâye kalmış birçok köyün canlandığını hissediyor. “Alışveriş”i okurken, bir güney köyünde, bir nahiye müdürünün hüzünlü bir dille köyde kızların babaları tarafından nasıl satıldığını anlattığı bir kış gecesini hatırlıyor; seçime ait bölümlerde de muhtelif köyleri, muhtelif günleri ile yeniden yaşar gibi oluyorum. Her gelen hatibi sükûnetle dinleyen, alkışlayan, uğurlayan, fakat kararını hiç belli etmeden, göğsündeki küçük pusulanın oy sandığına gireceği günü bekleyen kadınlardan, erkeklerden müteşekkil halkalar, kümeler...Dr A. Ferhan Oğuzkan (Varlık)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hayal ve GerçekYirmi Beş Yıl Sonra Bizim Köy i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hayal ve GerçekYirmi Beş Yıl Sonra Bizim Köy.

...l Sonra Bizim Köy. Literatür Yayıncılık - Akademik Kitaplar ... Hayal ve Gerçek Yirmi Beş Yıl Sonra Bizim Köy - Mahmut Makal... ... . İşte akıyla karasıyla, zehiri balıyla, bizim köy: Okuyun bakalım, bizim demeye diliniz varacak mı? Mahmut Makal. Zamanımızda edebiyatın böylesine ancak ekmek gibi alınteriyle kazanılmış ve tadına varılmış bir kültürle varabiliyor. Mahmut Makal'ın düşüncesi iş ve gerçek kadar kitaplarla da yoğrulmuş. HAYAL VE GERÇEK - YİRMİ BEŞ YIL SONRA BİZİM KÖY kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. MAHMUT MAKAL kitapları ve LİTERATÜR 2008 ba ... Hayal ve GerçekYirmi Beş Yıl Sonra Bizim Köy ... . MAHMUT MAKAL kitapları ve LİTERATÜR 2008 ba...