Felsefe Tarihi

Karl Vorlander

Felsefe Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-08-09
YAZAR Karl Vorlander
ISBN 9753555678
DOSYA FORMATI 9,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1860-1928 yılları arasında yaşamış Alman felsefe tarihçisi Karl Vorlander’in felsefe öğrencilerinin ve felsefeye ilgi duyan herkesin yararlanabileceği bir kaynak niteliğindeki eseri Felsefe Tarihi (Geschichte der Philosophie) üç ciltten oluşmaktadır. Mehmet İzzet birinci cildin tamamını; Orhan Saadettin ise ikinci cildin Kant'a kadar olan kısmını çevirmiştir. Çevirinin Osmanlı alfabesinden Latin alfabesine aktarımı ve dilinin günümüz diline uyarlanması Yüksel Kanar tarafından gerçekleştirilmiştir. Kitap Türkçedeki ilk Almanca felsefe kaynaklarından biridir. Vorlander, ele aldığı konuları derinlemesine etüt etmiş; objektif bakış açısını yitirmemeye gayret sarf ederek felsefî akımları ve şahsiyetleri eleştirel tarih yönteminin esaslarına uygun bir tutumla incelemiştir. Çeviride ve çevirinin günümüz diline aktarımında mümkün olan en sarih dilin kullanılmasına dikkat edilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Felsefe Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Felsefe Tarihi.

... Tarihi İlgi Çekenler. 09 Ocak 2013 06:04 ... KISACA FELSEFE TARİHİ | Facebook ... . Felsefe insanı düşünmeye sevkeder. Kendini bü düşüncesinde gerçekleştirmesini, dünyasını ve kendini tanımasını ve tanımlamasını sağlar! Felsefe tarihi, felsefi problemleri ve akımları tarihsel süreç içinde ortaya koymayı hedefleyen, felsefenin bir alt dalıdır. Aşağıdaki tabloda batı felsefesi tarihi ana hatları ile verilmiştir. ...'nesnel olmalisin' gibi bir argumanla ... Felsefe Tarihi | Psikologo ... . ...'nesnel olmalisin' gibi bir argumanla karsisina cikamayacaginiz bir ugrastir felsefe ve onun tarihi. onceden cizilmis bir ana plana gore bu sistemi kurarlar... (felsefe tarihi, macit gokberk -syf: 140). Felsefe Tarihi, felsefenin mantık, epistemoloji, ontoloji, etik, estetik gibi alt bölümlerinden birisidir. Genel olarak felsefe derslerinin başlangıcında verilir. Emine Yamanlar adlı yazarın, liselerde okutulmak üzere kaleme aldığı Felsefe Tarihi adlı bu kitap günümüzde liselerde kullanılmasa dahi hâlâ çok önemli bir referans kitabı olarak aranmakta ve... Felsefe Tarihi. İlk çağ felsefesi deyince, dar anlamında Yunan felsefesi ile bu felsefeden doğmuş olan Helenizm-Roma felsefesini anlayacağız. Bu da felsefe tarihi disiplinini felsefe yapmanın ayrılmaz bir parçası haline getirir. Adına felsefe dediğimiz etkinliğin, büyük ölçüde, geçmiş dönemlerin büyük düşünürlerinin yapıtlarında vücut bulan bir disiplin olduğunu hatırdan çıkarmamak... Felsefe tarihi. Konuyu açan Suskun. gibi büyük filozofların bulunduğu ilkçağ felsefesinde, bilimle felsefe hep bir arada olmuş, başlangıçta doğa felsefesi ön plandayken, sonlara doğru pratik felsefe. Felsefe tarihi...