Aykırı Öyküler

Tahsin Yücel

Aykırı Öyküler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-02-13
YAZAR Tahsin Yücel
ISBN 9750718168
DOSYA FORMATI 7,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tahsin Yücel'in Aykırı Öyküler adlı hikâye kitabında o çok sevdiğim Gogol mizahını bol bol bulmak mümkün. Toplumsal yapımızdaki yozlaşmayı, `belirli bir dönemeci döndükten sonra, gittikçe ağırlaşan, güçsüzleşen, çirkinleşen, sevişmeden karın doyurmaya dek her şeye yabancılaşan, doğadan, doğanın gücünden, doğanın güzelliğinden dışlanan' bireylerle veren bu hikâyeler, son yıllarda okuduğum en güzel hikâyeler. Aykırı Öyküler, son yıllarda oldukça yakından izlediğim hikâyeciliğimizde çok özel bir yeri olan, nefis bir hikâye kitabı. İlk bakışta okunması zor bir kitap gibi görünüyor; ama bir başlayınca, o dil ve zekâ şöleni, o akıl almaz imgelem gücü, o `humour', insanı öyle bir sürüklüyor ki, kitabı bitirmeden elinizden bırakamıyorsunuz."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aykırı Öyküler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aykırı Öyküler.

... Peygamberin Son Beş Günü, Gökdelen gibi ironi başyapıtlarının habercisi metinlerden oluşuyor, Aykırı Öyküler ... Aykırı Öyküler Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ... ... "Tahsin Yücel'in Aykırı Öyküler adlı hikaye kitabında o çok sevdiğim... Tahsin Yücel. İlk kez 1989 yılında yayımlanan Aykırı Öyküler, Tahsin Yücel'in öykücülüğünde yeni bir aşamaya işaret ediyordu: yazarın başından beri peşine düştüğü yabancılaşma olgusu... ...bir bildirimi öne çıkarttığı, siyasal ya da ekinsel düşüncelerini, gözlemlerini bu kişilerin konuşmalar ... AYKIRI ÖYKÜLER Kitabı ... ... ...bir bildirimi öne çıkarttığı, siyasal ya da ekinsel düşüncelerini, gözlemlerini bu kişilerin konuşmaları aracılığıyla okura iletmeyi hedeflediği önemli öykü kitabı "aykırı öyküler" (can yayı...