Balkanlar'ın Tarihi

Georges Castellan

Balkanlar'ın Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 1995-01-01
YAZAR Georges Castellan
ISBN
DOSYA FORMATI 6,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Balkanlar, dün "Avrupa'nın barut fıçısıydı". Bugün ise belirsiz bir demokrasi arayışı içinde patlamış bir milliyetçiler kaosu. Etnik kavga ve sınır anlaşmazlıklarıyla ayrılmış, yüzyıllar boyunca çatışmış ya da karışmış bir halklar mozaiğini biraraya toplamıştır:Yunanlılar, Sırplar, Bulgarlar, Rumenler, Arnavutluk, Eflaklılar, Yahudiler, Türkler vs.Bu kitap, Ortaasya'dan gelen Türklerin Yarımada'yı fethinden sonuncu büyük işgal olan Stalin'in Kızılordusu'nun işgaline dek onların tarihini anlatıyor. Balkan halkları Osmanlı sultanının imparatorluğunda geçen birçok yüzyıl boyunca din ve kültürlerini koruyarak, 19. yüzyıl boyunca "ulus" devletleri kurmuşlardır: Yunanistan, Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, Arnavutluk. Avrupa'nın güçlü devletlerince devletler. II. Dünya Savaşı boyunca patlayıp dağılmadan önce I. Dünya Savaşı'na neden oldular. Kırk yıl boyunca, NATO üyesi Yunanistan hariç Moskova'dan çıkan yeni bir düzen kuruldu. Balkan halkları, seçme özgürlüğüne yeniden kavuştukları zaman, beşyüz yıllık ortak maceralarının tarihi, sahip oldukları olağanüstü insani zenginliği ortaya çıkarmıştır.Kitabın yazarı Georges Castellan, III. Paris Üniversitesi'nin değerli bir profesörü olup Doğu Uygarlıkları ve Dilleri Ulusal Enstitüsü'nde on yıl boyunca "Balkan Tarihi" okutmuştur. Günümüzde "Dünyanın barut fıçısı" durumuna gelen Balkanlar'ı değerlendirebilmek için bu kitap, herkese vazgeçilmez bir kaynaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Balkanlar'ın Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Balkanlar'ın Tarihi.

...leri müsadere edilmiştir. JELAVICH, B.(2006) ... Balkanlar Tarihi ... . Balkan Tarihi 18. ve 19. Yüzyıllar. Balkanlar'ın sınırları. Balkanlar doğası ve doğal kaynaklar. Ekim 1991 tarihine kadar Ordu Slovenya'dan çekildi ve Hırvatistan'daki Kurtuluş Savaşı 1995 yılına kadar devam etti. ''Balkan ve İslam Dünyasındaki Hoşgörü Kültürü" Balkan Tarihi Konuşmaları'nda masaya yatırıldı. 20.yy Osmanlı Siyasi Tarihi, Trablusgarp ve Balkan Savaşları, Yararlı ve Zararlı Gazeteler. BALKANLARIN TARİHİ. Balkanlar; çok yakın ... Balkan Tari̇hi̇ ... . BALKANLARIN TARİHİ. Balkanlar; çok yakın bir tarihe kadar Avrupa'nın barut fıçısı, günümüzde ise yapboz oyuncak olan küçük devletlerden kurulu bir coğrafya. 20.yy Osmanlı Siyasi Tarihi, Trablusgarp ve Balkan Savaşları, Yararlı ve Zararlı Gazeteler. ''Balkan ve İslam Dünyasındaki Hoşgörü Kültürü" Balkan Tarihi Konuşmaları'nda masaya yatırıldı. Samsun, Uluslararası Balkan Tarihi Kongresine evsahipliği yaptı. İnstagram canlı 13. Ders videosu. 20.yy Osmanlı Siyasi Tarihi, Trablusgarp ve Balkan Savaşları, Yararlı ve Zararlı Gazeteler. BALKANLARIN TARİHİ. Balkanlar; çok yakın bir tarihe kadar Avrupa'nın barut fıçısı, günümüzde ise yapboz oyuncak olan küçük devletlerden kurulu bir coğrafya. Proto-Bulgarlar Doğu Avrupa ve Balkanlar'ın ilk Türk sakinleridir. baskı yapan Çarlık Rusyası''nın bu tutumu, 1877 yılında, tarihlerde ''93 Savaşı'' diye anılan büyük bir savaşın kopmasına sebep olmuştu. Bölge, sarsıntılı ve hareketli bir tarihe sahiptir. Bölge, coğrafi konumu gereği birçok açıdan ikiliğin bulunduğu bir yer olmuştur. News Directory World News Headlines. Balkanlar tarihi. Balkanlar; gönül coğrafyamızın tarihi mirasımızın, kültürel ilişkilerimizin bir parçasıdır. 📌 "Gönül Coğrafyası Okumaları" serisinin ikinci buluşması "Mostar'dan Selimiye'ye Bizim Diyarlar" Paneli oldu. Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla. Balkanlar , Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası 'nın doğusu, Anadolu 'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir....