Cemil Şevket Bey Aynalı Dolaba İki El Revolver

Selim İleri

Cemil Şevket Bey Aynalı Dolaba İki El Revolver
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-02-01
YAZAR Selim İleri
ISBN 9752898264
DOSYA FORMATI 3,22 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

GEÇMİŞ. BİR DAHA GERİ GELMEYECEK ZAMANI: 3... Dört on iki dokuz yüz kırk beş... Öğretmenlerin ve hattâ üniversite profesörlerinin siyasî yazı yazmasını ben mi yasakladım?! On beş on iki dokuz yüz kırk beş... Örfiidareye seçimlerin tenkit edilmesini ben mi yasaklattırdım?! Yirmi dört yedi dokuz yüz kırk altı... Açıldıklarından, kurulduklarından üç. beş ay sonra, Sosyalist Parti'yle Türkiye Emekçi ve Köylü Fırkası'nı yine örfiidareye ben mi kapattırdım?! On altı on iki dokuz yüz kırk altı... İlkmektebi bitiren çocuklara din dershanesi açılabileceğini ben mi bildirdim?! İki yedi dokuz yüz kırk yedi... Ankara'da komünizm aleyhtarı nümayişleri bana mı sorup tertip ettirdiler?! Yirmi yedi on iki dokuz yüz kırk yedi... Senelerce bir dinimiz yokmuş gibi yaşadıktan sonra, ehil olmayan kadrolarla İmam-Hatip kurslarını ben mi açtım, okullarda din derslerine öğretmen diye beni mi tayin ettiler?! On dokuz iki dokuz yüz kırk sekiz... Zavallı Sabahattin'i... Sabahattin Ali'yi iki satır yazı yazdı diye ben mi ortadan kaldırttım?! Bir dört dokuz yüz kırk sekiz... Birer mimarî şaheseri olun türbeleri harabeye çevirdikten sonra, sanat kıymeti taşıyorlar diye ben mi tekrar açtırdım ve bu ucube harabeleri birer türbe, zannettim?! Bir üç dokuz yüz elli... İki gözüm, hangi birini sayayım...'Geçmiş, bir daha geri gelmeyecek zamanlar' mı yoksa, Selim İleri'nin çok sevilmiş roman kahramanı Cemil Şevket Bey'in tanıklık ettiği gibi, II. Abdülhamid / İttihat ve Terakki dönemlerinden 12 Eylül'e hep aynı, boğucu, durakalmış zaman mı?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Cemil Şevket Bey Aynalı Dolaba İki El Revolver i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Cemil Şevket Bey Aynalı Dolaba İki El Revolver.

...et Bey, Aynalı Dolaba İki El Revolver Kağıt Kapak - 1 Şubat 2011 ... CEMİL ŞEVKET BEY, AYNALI DOLABA İKİ EL REVOLVER... | Kitapx ... . Selim İleri (Eser Sahibi). Amazon.com.tr. Cemil Şevket Bey, Aynalı Dolaba İki El Revolver. Everest Yayınları Cemil Şevket Bey Aynalı Dolaba Iki El Revolver 157438. Eser : Cemil Şevket Bey, Aynalı Dolaba İki El Revolver. Yazar : Selim İleri. Çevirmen : Yordanka Zlateva Bibina. Bir üç dokuz yüz elli... İki gözüm, hangi birini sayayım... 'Geçmiş, bir daha geri gelmeyecek zamanlar' mı yoksa, Selim İ ... Cemil Şevket Bey, Aynalı Dolaba İki El Revolver - Selim İleri Kitapları ... ... 'Geçmiş, bir daha geri gelmeyecek zamanlar' mı yoksa, Selim İleri'nin çok sevilmiş roman kahramanı Cemil Şevket Bey'in tanıklık ettiği gibi, II. Çalışmada temel olarak, ikisi de anlatı formu olan roman ve sinema arasındaki geçişler üzerinden bir tartışma yürütülerek; Nahid Sırrı Örik'in Kıskanmak romanı ile 2009 yılında Zeki Demirkubuz ......