Onbeş Yaşında Bir Kaptan (Birinci Cilt)

Jules Verne

Onbeş Yaşında Bir Kaptan (Birinci Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-01-13
YAZAR Jules Verne
ISBN 6053751069
DOSYA FORMATI 8,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

1873 senesi, Yeni Zelanda açıkları... Genç denizci Dick Sand, Kaptan Hull’un balina avcı gemisi Pilgrim’de göreve başlamıştır. Kötü geçen bir av sezonundan sonra Pilgrim, Amerika’ya doğru dönüş yoluna geçer. Geminin sahibi W. James Weldon’un eşi Misis Weldon ve küçük oğulları Jack de bu yolculukta onlara eşlik edecektir. Dönüş yolunda hiç beklenmedik bir olay yaşanır; denizciler kocaman bir kambur balinayla karşılaşırlar. Yükünü dolduramamış mürettebat için bu bulunmaz bir fırsattır. Kaptan Hull hemen harekete geçer, deneyimli adamlarını toplar ve acemi denizci Dick Sand’i gemide bırakarak ava çıkar. Oysa bu son şans, avcılar için tam bir felakete dönüşecektir. Balinayla girişilen mücadeleden hiçbiri sağ çıkamayacaktır. Artık Dick Sand, geminin kaptanıdır ve yolcularını sağ salim yuvalarına ulaştırmak onun görevidir. Fakat gemide, bu durumdan faydalanmak isteyen kötü niyetli biri vardır: Aşçı Negoro. Genç denizcinin acemiliğini fırsat bilen Negoro, geminin rotasını değiştirir ve kahramanlarımız kendilerini Afrika’nın tehlikleri kıyılarında bulur. Şimdi eve dönebilmek için, acımasız köle tüccarlarıyla mücadele etmeleri gerekmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Onbeş Yaşında Bir Kaptan (Birinci Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Onbeş Yaşında Bir Kaptan (Birinci Cilt).

..., 1-2 . Ferid Namık Hansoy, İstanbul: İnkılap Kitabevi, 1959 ... Onbeş Yaşında Bir Kaptan ... . %25. On Beş Yaşında Bir Kaptan - Cilt 2. Jules Verne. İthaki Yayınları. 0,00 0,00. Sıralama Seçiniz AZALAN FİYAT ARTAN FİYAT. On Beş Yaşında Bir Kaptan Jules Verne Serisi. Anlaşmasız Mağaza! Ürüne gitmek için tıklayın. Onbeş Yaşında Bir Kaptan Birinci Cilt. Onbeş Yaşında Bir Kaptan (İkinci Cilt). Jules Verne İTHAKİ YAYINLARI. "Onbeş Yaşında Bir Kaptan 1.cilt". için 3 sonuç bulundu: ... Onbeş Yaşında Bir Kaptan (Birinci Cilt) - Jules Verne ... . "Onbeş Yaşında Bir Kaptan 1.cilt". için 3 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Onbeş yaşında bir kaptan 1. cilt. Jules Verne. Satıcı. Onbeş Yaşında Bir Kaptan İkinci Cilt - Jules Verne. İthaki Yayınları. Bu Üründen Toplam : 3 Adet Satılmıştır. Yorumlar (0). Resimler. Onbeş Yaşında Bir Kaptan İkinci Cilt - Jules Verne. Alış-Veriş Listeme Ekle. Onbeş Yaşında Bir Kaptan (Birinci Cilt). 1873 senesi Yeni Zelanda açıkları... Genç denizci Dick Sand Kaptan Hull'un balina avcı gemisi Pilgrim'de göreve başlamıştır. Genç denizci Dick Sand, Kaptan Hull'un balina avcı gemisi Pilgrim'de göreve başlamıştır. Kötü geçen bir av sezonundan sonra Pilgrim, Amerika'ya doğru dönüş yoluna ...