Murathan Mungan ve Halkbilimi

Dr. M. Abdulbasit Sezer

Murathan Mungan ve Halkbilimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Dr. M. Abdulbasit Sezer
ISBN 6055985813
DOSYA FORMATI 6,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çağdaş Türk edebiyatının son dönem önemli şair ve yazarlarından bir Murathan Mungan’dır. Hikâye, roman, şiir ve tiyatro türlerinde eserler veren yazarın yayınlanan 3 tiyatro, 2 roman, 6 hikaye kitabını ayrıca, bağımsız olarak Dumrul ile Azrail hikâyesini içine alan çalışmamızda, bu eserlerdeki halkbilimi unsurlarını tespit edip, halk edebiyatının seçkin eserleriyle kıyaslamaya çalıştık.Hem halk bilimini hem de çağdaş edebiyatı kapsayan bu çalışmada, daha çok halk bilimi disiplinine bağlı kalarak çalışmamızı şekillendirdik. Ancak bazı bölümlerde de çağdaş edebiyat yorumu yapmaya çalıştık.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Murathan Mungan ve Halkbilimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Murathan Mungan ve Halkbilimi.

...n son dönem önemli şair ve yazarlarından bir Murathan Mungan'dır ... Holdings: Murathan Mungan ve Halk Bilimi ... . alan çalışmamızda, bu eserlerdeki halkbilimi unsurlarını tespit edip, halk edebiyatının seçkin eserleriyle... Çağdaş Türk edebiyatının son dönem önemli şair ve yazarlarından bir Murathan Mungan'dır. alan çalışmamızda, bu eserlerdeki halkbilimi unsurlarını tespit edip, halk edebiyatının seçkin eserleriyle... Dr. M. Abdulbasit Sezer imzası taşıyan esere ücretsiz olarak u ... Murathan Mungan ve Halkbilimi ... ... Dr. M. Abdulbasit Sezer imzası taşıyan esere ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. İnceleme kategorisinde kendisine yer bulan Murathan Mungan ve Halkbilimi kitabı okumak için harika! Çağdaş Türk edebiyatının son dönem önemli şair ve yazarlarından bir Murathan Mungan'dır. alan çalışmamızda, bu eserlerdeki halkbilimi unsurlarını tespit edip, halk edebiyatının seçkin eserleriyle... Eleştiri, İnceleme, Kuram. Murathan Mungan ve Halk Bilimi. Murathan Mungan'ın yapıtlarında görülen geleneksel metinlere, bu metinlerin kahramanlarına hayat verme ve onlara yeni ivmeler' kazandırma çabası... murathan mungan ve halk bilimi. şükela: tümü | bugün. abdulbasit sezer'in dicle üniversitesi'nde yaptığı akademik tez çalışmasının kitaplaşmışı. maya akademi tarafından... MURATHAN MUNGAN VE HALK BİLİMİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Murathan Mungan ve halk bilimi. M. Abdulbasit Sezer. Similar Items. Halk edebiyatı araştırmaları / by: Elçin, Şükrü. Türk halk edebiyatı el kitabı / by: Güzel, Abdurrahman. Published: (2005). Çağdaş Türk edebiyatının son dönem önemli şair ve yazarlarından bir Murathan Mungan'dır. Hikâye, roman, şiir ve tiyatro türlerinde eserler veren yazarın yayınlanan 3......