Kur'an'a Giriş

Muhammed Abdullah Draz

Kur'an'a Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-11-06
YAZAR Muhammed Abdullah Draz
ISBN 6055932640
DOSYA FORMATI 3,53 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kur’an-ı Kerim hakkında ciddi ve faydalı bilgi edinebilmek için Arapça bilmeye ihtiyaç duyulmayan birkaç saha vardır:1. Doktrinin mahiyeti; yani bilgi ve hareket gibi iki ezelî problemi çözmek hususunda takdim ettiği çözüm yollarının tamamı.2. Doktrinin doğruluğunu ispatlamak için kullandığı ikna vasıtaları.3. Risaletine izafe ettiği ilahi ve mukaddes vasfını ispat ediş şekli.İyi bir Kur’an tercümesine sahip olmak şartıyla, işte saydığımız bu hususlarda Arapça bilmeden Kur’an-ı Kerim’i tetkik etmek mümkündür.Bu eser, Kur’an-ı Kerim hakkında yukarıdaki sahalarda bilgi vermeyi amaçlamaktadır.Eserin yazılmasından bu yana uzun bir süre geçmesine rağmen hâlâ aşılamamasının sebebi bu eserin güçlü bir düşünür tarafından kaleme alınmasıdır.Draz, bu eserde, Kur’an-ı Kerim hakkında ancak binlerce sayfada anlatılabilecek konuları, yüz küsur sayfada, hem de doyurucu bir biçimde anlatmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kur'an'a Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kur'an'a Giriş.

...lamaya çok acil ihtiyacı vardır. ...kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Kur'an'a Giriş kitabına benzeyen kitaplar ... KUR'AN'I KERİM'E GİRİŞ (Giriş Seviyesi - Güz Dönemi) | HUZEM ... . Abdullah Draz'ın 1936'da Sorbonne Üniversitesi'nde savunduğu tezlerden biridir Kuran'a Giriş. Kur'an'a Giriş. Ürün No. : 13. Kur'an Müslümanlarca Allah'ın vahyi olarak kabul edilmektedir. Genel veya özel ibadetlerinde kullanılmakta, bayramlarda ve ailenin özel günlerinde okunmaktadır. Kuran Okumaya Giriş derslerimizin dördüncüsü olan Kelime Okumaya Giriş dersimiz. Kur'an Okumaya Giriş, 5. Baskı. Ankara, Diyane ... Kur'an'a Giriş | benlikitap.com ... . Kuran Okumaya Giriş derslerimizin dördüncüsü olan Kelime Okumaya Giriş dersimiz. Kur'an Okumaya Giriş, 5. Baskı. Ankara, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları. KUR'AN'A GİRİŞ6 Videos. Order By. Envâru'l Kur'ân Dersleri 2 - Mehmet Okuyan (Kur'an'ı Anlamada Metodlar 1 / 10.11.13). Muhammed Abid el-Cabiri. Yetmişli yılların başından beri Arap-İslam kültürüne muazzam eserler kazandırarak oldukça önemli katkı yapan büyük mütefekkir (Merhum) Muhammed Abid el-CABİRİ... KONULARI ÖĞRENİN. Satın aldığınız ders videolarını hayalkurun.com hesabınıza giriş yaparak 365 GÜN BOYUNCA, tekrar tekrar izleyebilirsiniz. ÇÖZÜMLERİ İNCELEYİN. Kuran Okumaya Giriş. Kuran'da harfler nasıl okunur? Arap alfabesi şu an kullandığımız Latin alfabesinden farklıdır. Farklı sesler ve okuma ve yazma teknikleri içerir. T.C. İletişim Başkanlığı. Public service. E-Devlet Giriş. Interest. Eğitmen Girişi. Kimlik No ile Giriş Kullanıcı Adı ve Parola ile Giriş. Geri. Devam. Kuran kursları için değer üretir. Kur'An'a giriş. Yüce değerler yolunda insanların önlerini aydınlatmaya devam edecek olan Kur'an'ı günümüz insanıyla buluşturmayı hedefleyen bu kitap Kur'an'ın geldiği zamanda olanlar... Ahir Zaman Ana Sayfa. Online Kuran-ı Kerim Öğrenme - Kuran Okumaya Giriş. Bütün dünya dilleri içinde, okunması en kolay kitap hiç şüphesi...