Eğitim AraştırmalarıNicel, Nitel ve Karma Yaklaşımlar

Larry Christiansen

Eğitim AraştırmalarıNicel, Nitel ve Karma Yaklaşımlar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2014-03-01
YAZAR Larry Christiansen
ISBN
DOSYA FORMATI 10,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyada eğitim araştırmaları konusunda temel eserlerden olan “Educational Research: Quantitative, Qualitative, and Mixed Approaches” kitabının Türkçeye kazandırıldığı bu çalışma, toplumlararası bilgi birikiminin aktarılmasında çeviri çalışmalarının önemli bir işlevi olduğu gerekçesinden hareketle yürütülmüş bir projenin üründür.Kitap, okuyucunun araştırma yöntemleri konusunda ön bilgisinin olmadığı varsayımdan hareketle; sade, açık ve anlaşılır bir dille kaleme alınmıştır. Kitapta bir araştırmanın planlanması, yürütülmesi, verilerin analiz edilmesi ve rapor yazımı gibi temel süreçler nicel, nitel ve karma yaklaşımlar çerçevesinde ele alınmıştır.Diğer yandan bu kitap, Dünyanın pek çok üniversitesinde lisans düzeyinde zorunlu ders olarak okutulan; “Bilimsel Araştırma Yöntemleri”, “Araştırma Yöntemlerine Giriş”, “araştırma Projesi I-II” gibi araştırma yöntemleriyle ilgili derslere temel kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. Ayrıca kitabın kapsamlı ve sade bir içeriğinin almazsı, onun daha ileri düzeyde araştırma yapan lisansüstü öğrenciler ve bilim insanları için harika bir başlangıç kaynağı olması anlamına da gelmektedir. Kitapta özellikle eğitim araştırmalarına odaklanıldığı için, bu eserin araştırmacı öğretmenlere ve eğitim alanındaki diğer paydaşlara da farklı açılardan faydalı olabileceği öngörülmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eğitim AraştırmalarıNicel, Nitel ve Karma Yaklaşımlar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eğitim AraştırmalarıNicel, Nitel ve Karma Yaklaşımlar.

...e karma yöntem araştırma desenleri karşılaştırmalı olarak okuyucuya sunulmuştur ... Eğitim Araştırmaları Nicel, Nitel ve Karma Yaklaşımlar Pdf Kitap İndir ... . Eğitim Araştırmaları. Ana Sayfa. Son Eklenen Yayınlar. Eğitim Araştırmaları Nicel Nitel ve K... Sözcükte Anlam 2 (Somut, Soyut, Genel, Özel, Nitel, Nicel Anlam). Hocazade. 17.868 lượt xem. Türkçe Nicel ve nitel anlamlı sözcükler-Bulbulogretmen. Nitel ve nicel araştırma sınıflandırması, araştırmada toplanan bilginin nitel ya da nicel oluşu ve bilginin toplanması ve toplanan bilginin veriye dönüşmesinden sonra kullanılan analiz yöntemleri ile ilgilidir. Dr. Y ü l DEDE (Gazi Ş Â e rsite si Gazi Eğitim Fakültesi). Özel Bilim Adamı ... PDF PowerPoint Sunusu | Nicel, Nitel ve Karma Araştırma ... . Dr. Y ü l DEDE (Gazi Ş Â e rsite si Gazi Eğitim Fakültesi). Özel Bilim Adamı statüsünde Güney Afrika (2008) ve Tayland'da (2012) nitel ve karma yöntem ler konusunda dersler verdi. Dünyada eğitim araştırmaları konusunda temel eserlerden olan "Educational Research edilmesi ve rapor yazımı gibi temel süreçler nicel, nitel ve karma yaklaşımlar çerçevesinde ele alınmıştır. SOSYAL BİLİMLERDE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ - Ünite6 Özet. 10:16. Sözcükte Anlam 2 (Somut, Soyut, Genel, Özel, Nitel, Nicel Anlam). 14:59....