Benim Çevre Kitabım

Ayşe Başcı Sander

Benim Çevre Kitabım
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2008-04-01
YAZAR Ayşe Başcı Sander
ISBN 9944343466
DOSYA FORMATI 7,36 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çevre sorunları, dünyamızın kanayan bir yarası. Ama aynı zamanda da umudumuzu asla kaybetmememiz gereken bir konu. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınları’ndan çıkan "Benim Çevre Kitabım" da bu amaçla yapılan bir çalışma. Yazar Ayşe Başcı bu kitapta, Doğa isimli küçük bir kızın doğadaki dostlarından öğrendiklerini keyifli bir dille aktarıyor ve tüm çocuklarla paylaşıyor. Kitaptaki birbirinden güzel çizimler ise Can Baytak imzasını taşıyor.Çocuklar, dünyaya bambaşka gözlerle bakar, bazen en büyük sorunların küçücük çözümlerle ortadan kaldırılabileceğini gösterirler bizlere. Çevre de bu sorunlardan birisi. Biraz duyarlılıkla, bugün yaşadığımız pek çok çevre sorunu yok edilebilir ya da hafifletilebilir. Bu bilincin yaratılmasında en önemli aşamalardan biri de çocukları bilgilendirmektir. Ayşe Başcı’nın bu amaçla yazdığı "Benim Çevre Kitabım", çocukları çevre ve doğa ile daha yakından tanıştırıyor. TEMA Vakfı ve Kelime Yayınları işbirliğiyle yayımlanan ve yüksek sosyal pedagog Eda Demirbay denetiminde hazırlanan kitap, Doğa isimli küçük bir kız çocuğunun doğadaki dostlarından öğrendiklerini anlatıyor. Sade ve sıcak anlatımıyla dikkat çeken kitap, kolay akılda tutulabilir bilgileri içeriyor. Ayrıca alınacak küçük önlemlerle çevreye nasıl büyük faydalar sağlanabileceğini öğretiyor. TEMA Vakfı ve Kelime Yayınları işbirliğiyle hazırlanan "Benim Çevre Kitabım"ın girişinde, yazar Ayşe Başcı düşüncelerini şöyle ifade ediyor: "Çocukların hayata bakış açısı, hayal gücü ve umutları beni her zaman çok etkilemiştir. Bu güç, iyiye, doğruya, güzele yönlendirilirse, gelecekten endişe etmemize gerek kalmaz. Bu kitap da bu inançla yazıldı. Çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak, geleceğin duyarlı ve etkin bireylerine küçücük de olsa bir katkı sağlamak amacıyla kağıda döküldü tüm satırlar..."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Benim Çevre Kitabım i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Benim Çevre Kitabım.

...küçük herkes okumalı. Bu kaynağı okumaya hepimizin ihtiyacı var ... Benim Çevre Kitabım Ayşe Başçı ... . Kargo 3 iş günü yapılmakta olup, kitap cd dvd cayma hakkı kapsamında değildir. 18.25 TL. Kelime Yayınları'ndan çıkan "Benim Çevre Kitabım" da bu amaçla yapılan bir çalışma. Yazar Ayşe Başcı bu kitapta Doğa isimli küçük bir kızın doğadaki dostlarından öğrendiklerini keyifli bir... Benim Çevre Kitabım Çocuklar, dünyaya bambaşka gözlerle bakar, bazen en büyük sorunların küçücük çözümlerle ortadan kaldırılabileceğini gösterirler bizlere. Çevre de bu sorunlardan birisi. Çünkü özellikle çocuklarımız ... Benim Çevre Kitabım, Ayşe Başçı » Satın Al & Fiyatı - Kidega ... . Çevre de bu sorunlardan birisi. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınlarından çıkan Benim Çevre Kitabım da bu amaçla yapılan bir çalışma. BENİM ÇEVRE KİTABIM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. AYŞE BAŞÇI kitapları ve Kelime 2010 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınları'ndan çıkan 'Benim Çevre Kitabım' da bu amaçla yapılan bir çalışma. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınları'ndan çıkan "Benim Çevre Kitabım" da bu amaçla yapılan bir çalışma. Benim Çevre Kitabım. Siz doğanan sesini hiç duydunuz mu? Yoksa siz de kahramanımız Doğa gibi insanlar dışındaki canlıların konuşamadıklarını mı düşünüyorsunuz? ...Dikkat - Zeka Gelişimi ve Robotik Kodlama Eğitici Oyuncaklar Hikâye Kitapları-Hikâye Setleri Kitaplar Kitaplar-Final Lise Sınav Hazırlık Sözlükler. Kullanıcı Yorumları. Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş. 7.56 €. Doğa, kusursuz bir uyum ve sistem içinde var oluyor. Her canlının birbirine olan etkisi, koşulsuz sunulan nimetleri ve doğal düzeni yaratıyor. Benim Çevre Kitabım Çocuklar, dünyaya bambaşka gözlerle bakar, bazen en büyük sorunların küçücük çözümlerle ortadan kaldırılabileceğini gösterirler bizlere. Çevre de bu sorunlardan birisi. Çünkü özellikle çocuklarımıza aşıladığımız çevre bilinci, bizi gelecekte daha güzel günlerin beklediğinin göstergesi. Kelime Yayınları'ndan çıkan "Benim Çevre Kitabım" da bu amaçla yapılan bir çalışma. Benim Çevre Kitabım, çocuk-gençlik kitapları kategorisinde ücretsiz kargo ve 26 TL indirimli fiyatla. Ürün Adı: Benim Çevre Kitabım. Mağaza: Fırsat Kapında. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. 20.75 TL. 'Benim Çevre Kitabı'ı bence büyük küçük herkes okumalı. Bu kaynağı okumaya hepimizin ihtiyacı var. Yaşamı ve doğayı seven herkese...". - Nilüfer Turan, Kütüphane Öğretmeni. Çocuklarımızı 'İyi Bir Dünya Vatandaşı Olacağıma Söz Veriyorum! demeye çağıran bu kitap, öğretmenlerimizin öğrencilerine rahatlıkla 'Benim Çevre Kitabı'ı bence büyük küçük herkes okumalı....